Facebook

Zapowiedź: Z nowym graczem na GKS Tychy

W sobotę (10.11.) koszykarzy Nysy czeka pojedynek ligowy z GKS Tychy. Zespół Marcina Radomskiego przełamał już passę meczów bez zwycięstwa i teraz będzie chciał odnieść drugą wygraną w II lidze. Ma w tym pomóc nowy gracz w kłodzkim zespole.

Z uwagi na przedłużające się kłopoty zdrowotne centra Rafała Ulricha sztab szkoleniowy poszukiwał zawodnika na ta pozycję. Wybór padł na Jakuba Gadomskiego, występował w Nysie w poprzednim sezonie.

– Zawodnik będzie do dyspozycji szkoleniowca w sobotnim meczu. Kuba dobrze jest znany trenerowi i zawodnikom i z tego względu powinien w miarę szybko wkomponować się w zespół - informuje wiceprezes klubu, Jerzy Sierakowski. Gadomski to wychowanek Śląska Wrocław, w latach 2006-2010 przybywał w Stanach Zjednoczonych gdzie uczył się i trenował na Universitet of S.Carolina - Aiken (NCAA2). - Jego zadaniem będzie wzmocnienie strefy podkoszowej. W związku z tym, że odbył dopiero kilka treningów, trudno określić jak ważną role spełni w swoim pierwszym spotkaniu – dodaje działacz Nysy. Spotkanie z GKS rozegrane zostanie w dniu 10.11.2012 roku (sobota) w hali KCKSiR o godz. 17:00. W trzeciej rundzie Pucharu Polski zagramy z pierwszoligowym Śląskiem Wrocław. Spotkanie rozegrane zostanie w Kłodzku w dniu 21.11.2012 roku.

Wieczorem na stronie ukaże się wywiad z Jarosławem Bartkowiakiem.