Kapitan zapewnia zwycięstwo! [foto]

Jeszcze na 35 sekund przed końcem meczu z AZS Basket Nysa wygrywała z Nysą 74:68. Jednak po końcowej syrenie z wygranej cieszyli się doralowcy, gdy na sekundę przed końcem decydujący cios za trzy punkty zadał Michał Weiss (na zdjęciu).

Poniżej relacja z meczu, wypowiedzi oraz zdjęcia.

II LIGA: DORAL NYSA KŁODZKO – AZS NYSA 76:74 (17:13, 17:26, 20:15, 22:20)
Nysa: Weiss 20(2x3), Bartkowiak 14, Kowalski 13(2x3), Wojciechowski 13 (1x3), Krajniewski 12 (2x3), Rogalewski 2, Mishchenko 2, Zubik. AZS: Poznański 14 (2x3), Garwol 13 (2x3), Wilk 13 (1x3), Kuś 12 (4x3), Madziar 10 (2x3), Krawiec 6, Kasiński 4, Chorostecki 2.

Faworytem meczu byli doralowcy, którzy triumfowali w ostatnich trzech kolejkach. Z kolei rywale rozegrali cztery mecze, ponosząc w nich cztery porażki.

Początek pojedynku był niemrawy w wykonaniu obydwu drużyn, które miały problem ze skutecznym wykańczaniem akcji. - Szczerze powiem, że nie graliśmy dzisiaj dobrze, to nie był dobry mecz w naszym wykonaniu, ale jak to się mówi, finał wieńczy dzieło – mówił trener Jerzy Chudeusz. Jednak na pierwszą przerwę doralowcy zeszli, wygrywając 17:13. W drugiej kwarcie przyjezdni odrobili straty i to AZS nieznacznie prowadził.

Przed ostatnią ćwiartką był remis, 54:54. To zapowiadało zacięte zwody, ale nikt nie spodziewał się, że końcówka spotkania dostarczy takich emocji. Jeszcze na 34. sekundy przed końcem meczu zespół z Opola wygrywał 74:68.

- Moi zawodnicy wytrzymali ten moment psychicznie. że zawodnicy wytrzymali to psychicznie. Bardzo ważną trójkę z rogu rzucił Marcin Kowalski, przeciwnikowi nie udało się trafić dwóch rzutów osobistych, to odwróciło sytuacje. A na koniec, Michał Weiss, jako doświadczony zawodnik, zachował zimną krew – mówił trener Jerzy Chudeusz.

Kapitan kłodzkiego zespołu na trzy sekundy przed syreną rzutem za trzy punkty zapewnił zwycięstwo Nysie. Jednocześnie kłodzcy koszykarze sprawili prezent swojemu trenerowi, który dzień wcześniej obchodził swoje sześćdziesiąte urodziny.