"Ten sezon może dać wiele radości"

Koszykarze Dorala Nysy Kłodzko mają pierwszy poważny sprawdzian za sobą. Marcin Radomski (na zdjęciu) podsumowuje występ swojego zespołu w Jeleniej Górze i ocenia nowych zawodników Nysy. A w nadchodzący weekend Nysę czeka kolejna rywalizacja.

Doralowcy, w zawodach z okazji Września Jeleniogórskiego, z czterech meczów wygrali dwa spotkania. – Zawody wypadły przyzwoicie, choć po porażkach z Czechami czy Jelenią Górą pozostaje mały niedosyt – ocenia trener Marcin Radomski. Pokonali 78:58 Pogoń Prudnik oraz jeszcze wyżej, bo 90:68 Górnik Wałbrzych. - Koszykówka sama w sobie nie była najważniejszym punktem tego okresu. Dlatego cieszę się z tego, że pomimo słabych momentów gry w turnieju, były też momenty bardzo dobre. Ta drużyna ma spory potencjał i daje wiele możliwości, zarówno gry w obronie i ataku – wyjaśnia kłodzki szkoleniowiec.

Zespół w nadchodzącym sezonie będą reprezentować kolejny dwaj nowi zawodnicy. Do Michała Lipińskiego dołączył Maciej Lepczyński oraz Rafał Wojciechowski. - Maciek to czołowy gracz drugiej ligi, który po wkomponowaniu w drużynę może dać jej bardzo dużo. Rafał Wojciechowski bardzo wszechstronny gracz, który może grać na pozycjach od 1 do 4. Wykonuje bardzo dużo rzeczy niewidocznych dla przeciętnego kibica, ale bardzo wartościowych dla drużyny i niezbędnych do tego, aby odnosić zwycięstwa – ocenia koszykarzy M. Radomski.

Kadra doralowców w nadchodzącym sezonie będzie liczyć 10 seniorów ogranych na poziomie II ligowym z których każdy wniesie do drużyny coś innego. Do tego będzie siedmiu młodych graczy. - Taka liczba zawodników umożliwia agresywną obronę w każdym meczu przez 40 minut. Jeżeli gracze zrozumieją, że każdy z nich jest ważny i od każdego zależy, bez względu na to ile minut spędzi na parkiecie minut, to czy wygramy czy przegramy to będzie to sezon, który przyniesie wiele radości kłodzkim kibicom – mówi trener Nysy.

Teraz koszykarze przygotowują się do kolejnego turnieju. W niedzielę doralowcy zagrają w Kątach Wrocławskich, gdzie przyjdzie im rywalizować z miejscową drużyną oraz Rawią Rawicz i Śląskiem II Wrocław.