Halowy sukces piłkarzy Nysy

Drużyna halowa, złożona z obecnych i byłych zawodników Nysy Kłodzko, okazała się najlepsza w rozgrywkach II ligi Ząbkowickiej Ligi Futsalu.

W skład drużyny wchodzi Mikołaj Kotfas, Maciej Pawłowski, Adam Bońkowski, Bartosz Mróz, Bartosz Iwanowicz, Mikołaj Łazarowicz, Łukasz Wiącek, Jacek Cebulski i Kacper Fedorec. Kłodzczanie rywalizowali w drugiej lidze, gdzie najpierw okazali się najlepsi w rundzie zasadniczej, a później w całych rozgrywkach II ligi. - Graliśmy ze sobą większość naszego życia, więc znamy się nie od dziś. Chcieliśmy czerpać radość ze wspólnej gry, a jednocześnie sprawdzić się w rozgrywkach na tle innych zespołów - mówi Adam Bońkowski.

Kłodzczanie w dwóch najważniejszych meczach sezonu (półfinale i finale) pokazali rywalom z powiatu ząbkowickiego, jak gra się w futsal. Ich przeciwnicy nie mieli praktycznie nic do powiedzenia. Kłodzko Team był lepszy od OSP Stolec i Gangu Dyrektora Józefa pod każdym względem. W półfinale Team rozgromił 10:1 OSP Stolec. Już po pierwszej połowie było jasne, że zwycięzca może być tylko jeden. Kłodzczanie pod 20 minutach prowadzili 6:0. W drugiej połowie dorzucili kolejne 4 gole. Na listę strzelców wpisali się: Łukasz Wiącek – 4, Bartosz Mróz – 3 i Adam Bońkowski -3.

Rywale odpowiedzieli trafieniem honorowym. Z kolei Gang Dyrektora Józefa wygrał drugi półfinał z Sajdersami 3:1. W finale II ligi ZLF Kłodzko Team zdeklasował Gang Dyrektora Józefa, wygrywając z nim 11:2. Tym samym zespół z Kłodzka wywalczył awans do I ligi. - Początkowo nie zakładaliśmy sobie żadnego celu. Jednak po wygraniu rundy zasadniczej to w play-off'ach stawiani byliśmy w roli faworyta i to udokumentowaliśmy - dodał na co dzień zawodnik kłodzkiej Nysy. Dodatkowo Łukasz Wiącek odebrał statuetkę dla najlepszego strzelca (24 gole).