Facebook

Były bramkarz Nysy w ekstraklasie


Krzysztof Kapelan, w przeszłości występujący w Nysie Kłodzko, znalazł się w sztabie szkoleniowym jednego z ekstraklasowych klubów.

Krzysztof Kapelan został trenerem przygotowania motorycznego Arki Gdynia. Wskazał go pierwszy szkoleniowiec Zbigniewa Smółkę. Obydwaj panowie razem pracowali w przeszłości w Stali Mielec i Odrze Opole.

Zgodnie z zapowiedziami Zbigniew Smółka wskazał trenera, który z nim razem będzie pracować w Arce. Do Gdyni trafił 32-letni Krzysztof Kapelan. Obaj pracowali w przeszłości w Stali Mielec i Odrze Opole. To szkoleniowiec przygotowania motorycznego. Zastąpił Łukasza Radzimińskiego.

Kłodzczanin rozpoczął pracę od półgodzinnej rozgrzewki z piłkarzami na pierwszym powakacyjnym treningu pierwszej drużyny. Następnie zawodnicy przeszli do zajęć z piłkami. Najpierw były podania i prowadzenie futbolówki, a następnie krótkie gierki wewnętrzne. Zajęcia zakończyły się rozciąganiem.

Krzysztof Kapelan to były bramkarz Nysy Kłodzko, ostatni mecz w barwach MKS zagrał w sezonie 2009/2010. Później, mimo młodego wieku, samodzielnie prowadził drugoligowy MKS Kluczbork, III-ligowy LZS Piotrówka. Ponadto współpracował ze Zbigniewem Smółką, którego był asystentem w Czarnych Żagań, MKS-ie Kluczbork czy Ruchu Radzionków.

W zakończonym sezonie współpracowali razem w pierwszoligowej Stali Mielec, długo licząc się w walce o ekstraklasę. Tej z klubem z Mielca nie zdobyli (ostatecznie Stal zajęła 8. miejsce w I lidze), ale od sezonu 2018/2019 duet Smółka-Kapelan znajdzie się w najwyższej klasie rozgrywek. Poprowadzą wspomnianą Arkę Gdynia. Trzymamy kciuki! 

Fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl