Facebook

Wałbrzyski złoty but


Kto został najskuteczniejszym zawodnikiem w całym regionie wałbrzyskim?

Ciekawą analizę przeprowadził blog Football-Waldenburg, który przedstawił najskuteczniejszych zawodników klubów występujących w okręgu wałbrzyskim. Najwyżej grającym przedstawicielem OZPN Wałbrzych jest Lechia Dzierżoniów, która w swoich szeregach ma Damiana Niedojada. Na czwartoligowym poziomie mieliśmy dziewięć drużyn, ale żadnemu z najlepszych strzelców tych ekip nie udało się sięgnąć po koronę króla strzelców.

W grupie wschodniej AKS Strzegom mógł się pochwalić skutecznym Kamilem Sadowskim, byłym zawodnikiem świebodzickiej Victorii. Piłkarz ten zdobył 19. bramek, a więcej od niego strzelił jedynie Mariusz Baszak (Olimpia Kowary - 29 trafień), z kolei najskuteczniejszy drugiego przedstawiciela okręgu w tej grupie, czyli Górnika Boguszów-Gorce - Ryszard Bejnarowicz, zakończył sezon z pięcioma golami.

W grupie wschodniej z kolei najlepszymi strzelcami swoich drużyn byli: Brazylijczyk Murilo Maia (Bielawianka) - 12 goli, Dariusz Michalak (Górnik Wałbrzych) - 9, Grzegorz Ignatowicz (Karolina Jaworzyna Śląska) - 6, Grzegorz Dereń (Nysa Kłodzko) - 9, Dawid Kuriata (Orzeł Ząbkowice Śląskie) - 13, Kamil Szczygieł (Polonia-Stal Świdnica) - 10, Tomasz Robak (Unia Bardo) - 12. Trzynaście trafień Kuriaty dało mu ostatecznie trzecie miejsce wśród snajperów grupy wschodniej.

W klasie okręgowej Mateusz Poświstajło z Kryształu o koronę króla strzelców rywalizował ze swoim bratem Marcinem, który zaliczył 25 trafień. Na szczeblu A klasy najskuteczniejszym napastnikiem w sezonie 2017/18 był Seweryn Raszpla. 21-letniemu napastnikowi Ślęży Ciepłowody w zaledwie trzech meczach nie udało mu się pokonać bramkarza rywali. Zawodnik ten w trzeciej grupie wałbrzyskiej A klasy rywalizował z najskuteczniejszym zawodnikiem poprzedniego sezonu - Pawłem Rakiem. W sezonie 2016/17 zawodnik ten na poziomie B Klasy strzelił 69. goli dla LKS Gilów. W kolejnym sezonie zanotował 27. goli w swoich 23. ligowych występach A Klasy.

Ale najskuteczniejszym piłkarzem sezonu 2017/18 był 26-letni napastnik Trojana Lądek Zdrój, Jacek Stępień. W grupie I kłodzkiej B Klasy osiem zespołów rozgrywało mecz i rewanż w każdej rundzie. Rywalizacja o awans toczyła się między dwoma zespołami - Trojanem i Zjednoczonymi Ścinawka, która miała w swych szeregach również skutecznego napastnika. Mateusz Ugarenko trafiał do siatki rywala aż 49 razy.

Lista najskuteczniejszych zawodników drużyn okręgu wałbrzyskiego w sezonie 2017/18:
3.liga - Damian Niedojad (Lechia Dzierżoniów) - 20 bramek
4.liga - Kamil Sadowski (AKS Strzegom) - 19 bramek
klasa okręgowa - Mateusz Poświstajło (Kryształ Stronie Śląskie) - 36 bramek
A klasa grupa I - Bartosz Ogrodnik (Iskra Witków Śląski) - 29 bramek
A klasa grupa II - Adrian Krzykalski (Venus Nowice) - 23 bramki
A klasa grupa III - Seweryn Raszpla (Ślęża Ciepłowody) - 42 bramki
A klasa grupa IV - Michał Socha (Śnieżnik Domaszków) - 27 bramek
B klasa gr. kłodzka 1 - Jacek Stępień (Trojan Lądek Zdrój) - 65 bramek
B klasa gr. kłodzka 2 - Ernest Łotysz (Czarni Braszowice) - 26 bramek
B klasa gr. świdnicka 1 - Robert Koźlak (MKS II Szczawno Zdrój) - 24 bramki
B klasa gr. świdnicka 2 - Dominik Brzeźny (Sparta Oleszna) - 29 bramek