Facebook

Kolejny triumf kłodzkich oldbojów [foto]


Oldboje z Kłodzka okazali się najlepsi w Noworocznym Turnieju Oldbojów o Puchar Burmistrza Złotego Stoku.

To była już trzecia edycja tej imprezy. Tym razem do rywalizacji stanęło sześć drużyn, którzy rywalizowali w dwóch grupach. Po dwie najlepsze w tej części turnieju, awansowały do półfinałów, których stawką były miejsca medalowe. Oprócz drużyny z Kłodzka, wystąpiły zespoły ze Stronia Śląskiego, Ścinawka Średniej, Nowej Rudy, Dzierżoniowa oraz gospodarze.

Kłodzczanie rywalizowali w grupie pierwszej, gdzie zmagania rozpoczęli od porażki z zawodnikami ze Stronia Śląskiego. Mimo trzech strzelonych bramek, przez Sławomira Ścieburę, Jarosława Wojdę i Grzegorza Futomę, lepsi byli rywale, wygrywając 4:3. W drugim meczu przyszło wysokie zwycięstwo 4:0 ze Ścinawką Średnią (bramki Marcina Rutkowskiego i Jarosława Wojdy – po dwie) i awans do półfinału.

W grupie drugiej dwa pierwsze miejsca wywalczyli ekipy z Złotego Stoku oraz Nowej Rudy. Ci pierwsi byli rywalem kłodzkiego zespołu w walce o finał. W meczu tym Nysa pokonała gospodarzy 3:2, a to za sprawą dwóch trafień G. Futomy i jednym M. Rutkowskiego. W drugim półfinale, piłkarze z Nowej Rudy pokonali 2:0 drużynę ze Stronia Śląskiego. Ekipa ta wróciła do domu z brązowymi medalami, pokonując w meczu o trzecie miejsce zespół ze Złotego Stoku 4:1.

W finale padła tylko jedna bramka, a złotego gola, dającego triumf w turnieju, zdobył Jarosław Wojda (na zdjęciu), zapewniając jednobramkowe zwycięstwo nad noworudzkimi graczami. Dodatkowo do piłkarza z Kłodzka trafiła statuetka dla najlepszego gracza zawodów. Pozostałe wyróżnienia zgarnęła ekipa ze Ścinawki Średniej. Najskuteczniejszym piłkarzem zawodów został Mariusz Gaik, a najlepszym bramkarzem Józef Zimnol. W meczu o piątą lokatę, Lechia Dzierżoniów rozgromiła 6:1 zespół ze Ścinawki Średniej. 

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.