Facebook

Dominacja piłkarzy Nysy


Dwie drużyny Nysy w finale rocznika 2008, drugie miejsce w zmaganiach orlików.  Do tego na placu gry najmłodsi piłkarze w kłodzkim klubie.

To był udany weekend dla zespołów MKS, którzy rywalizowali w turnieju o Puchar Sołtysa, organizowanym przez klub KS Stary Wielisław. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego rywalizowali w kategorii żaków, gdzie łącznie wystąpiło osiem drużyn. MKS wystawił dwie ekipy, pierwszy zespół składający się z piłkarzy z rocznika 2010, a drugi z zawodników urodzonych w 2011 roku. Ponadto wystąpiły trzy zespoły gospodarzy, a stawkę uzupełniły ekipy Orlika Kłodzko, Szczytnika Szczytna i Orląt Krosnowice.

Piłkarze Nysy okazali się najlepsi zarówno w pierwszej jak i w drugiej grupie. W pierwszej z dorobkiem sześciu punktów zmagania ukończyła Nysa I jak i KS I Stary Wiesław, jednak dzięki lepszemu bilansowi to kłodzki zespół z pierwszej lokaty awansował do finału. Trzecie miejsce zajął zespół ze Szczytnej, a czwarte kłodzki Orlik.

Zacięta rywalizacja toczyła się w grupie drugiej, gdzie trzy ekipy zgromadziły po pięć oczek. Najkorzystniejszy bilans miał MKS i to jemu przypadło pierwsze miejsce. Drugą lokatę zajęli gospodarze (KS II), a trzecie Orlęta. Ostatnie miejsce w fazie grupowej zajął KS III Stary Wielisław.

W finale mieliśmy więc braterski pojedynek pomiędzy zawodnikami Nysy. Lepszy był pierwszy zespół, który wygrał 3:1. Z kolei brązowy medal wywalczył pierwszy zespół gospodarzy.FAZA FINAŁOWA - ŻAKI:
Mecz o 7. miejsce: Orlik Kłodzko – KS III Stary Wielisław 4:0
Mecz o 5. miejsce: Orlęta Krosnowice – UKS Szczytnik  Szczytna 0:4
Mecz o 3. miejsce: KS I Stary Wielisław - KS II Stary Wielisław 3:0
Mecz o 1. miejsce: Nysa I Kłodzko – Nysa II Kłodzko 3:1

Ponadto rywalizowano w roczniku 2008. W rozgrywkach orlików grano systemem „każdy z każdym”. Drużyna trenowana przez Pawła Wiśniewskiego wywalczyła srebrne medale. W końcowym rozrachunku najlepsza okazała się ekipa WKS Dzieci Śląska Wojbórz. Na najniższym miejscu podium stanęła drużyna z Krosnowic. 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. WKS Dzieci Śląska Wojbórz
2. MKS Nysa Kłodzko
3. Orlęta Krosnowice
4. Orlik Kłodzko
5. WKS Dzieci Śląska Stary Wielisław


Na placu gry zameldowała się także najmłodsza grupa wiekowa Nysy. MKS rozegrał mecze towarzyskie z zespołem KS Stary Wielisław oraz UKS Szczytnik Szczytna.