Facebook

Triumf Nysy w Pieszycach


Kolejny sukces drużyny młodzików Nysy. Podopieczni Przemysława Gajka triumfowali w turnieju rozgrywanym w Pieszycach. Kłodzczanie zdobyli złote medale i statuetkę dla najlepszego golkipera.

Do zmagań przystąpiło siedem drużyn podzielonych na dwie grupy. MKS w tej części turnieju rywalizował z gospodarzami, AP Goal Kamieniec Ząbkowicki oraz Lechią Dzierżoniów. Cztery wywalczone punkty dało Nysie drugie miejsce i awans do półfinału. Kłodzczanie zremisowali 2:2 z Pogonią Pieszyce, pokonali 3:2 zespół z Kamieńca Ząbkowickiego i ulegli 1:2 Lechii.

W spotkaniu decydującym o wejściu do finału, na Nysę czekał zwycięstwa drugiej grupy, Górnik Wałbrzych. Drużyna prowadzona przez Przemysława Gajka pewnie wygrała 4:0 i zameldowała się w finale. Tam była okazja do rewanżu, bowiem przeciwnikiem była dzierżoniowska Lechia, która ograła 4:1 AP Świdnica.

Zwycięzcę turnieju musiały wyłonić rzuty karne. W regulaminowym czasie gry był wynik 1:1. Rzuty karne lepiej wykonywała Nysa, zwyciężając w nich 2:1. Trzecie miejsce zajęli wałbrzyszanie, zwyciężając w finale pocieszenia z AP Świdnica (2:1).

Oprócz złotych medali, do Kłodzka powędrowała statuetka dla najlepszego bramkarza. Został nim Kuba Poznański. MKS wystąpił w składzie: Poznański, Błoński, Więcławek, Janiuk, Dudek, Kryus, Michalak, Szewczak i Ćwiękała.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. MKS Nysa Kłodzko
2. Lechia Dzierżoniów
3. Górnik Wałbrzych    
4. AP Świdnica
5. AP Goal Kamieniec Ząbkowicki
6. Pogoń Pieszyce
7. Granit Roztoka