Facebook

Rywalizowali z topowymi zespołami


Drużyna trampkarzy Nysy ma za sobą udział w międzynarodowym, silnie obsadzonym, turnieju Estima Cup.

- Mogliśmy sprawdzić się na tle czołowych drużyn z Polski czy Ukrainy. Śmiało mogę powiedzieć, że wcale dużo nie odstawaliśmy od rywali, a w niektórych meczach graliśmy jak równy z równym - ocenił trener Kamil Matusik. W trwających trzy dni zmaganiach kłodzczanie rywalizowali z Górnikiem Zabrze, Zniczem Pruszków, Hutnikiem Kraków czy ukraińskim Czernomorcem Odessa.

Po dwóch dniach zmagań MKS w pięciu meczach miał na swoim koncie cztery punkty. Mecze z Czernomorce, Żakami Szczecin zakończyły się bezbramkowymi remisami. W konfrontacji z GKS Bełchatów, lepsi byli rywale, wygrywając 3:1, a mecz z Bałtykiem Koszalin zakończył się wynikiem 1:1.

- Wąska kadra sprawiła, że w ostatnim dniu turnieju nie nawiązaliśmy walki z powodu braku sił. Jednak z przebiegu całego turnieju możemy z podniesioną głową powiedzieć, że ósme miejsce jest sukcesem. Zwłaszcza że wszystkie zespoły występujące w tym turnieju grają na co dzień w pierwszej lidze trampkarza, a my w trzeciej – dodaje szkoleniowiec Nysy.

W ostatnim dniu rywalizacji MKS musiał uznać wyższość Znicza Pruszków (0:3), Górnika Zabrze (0:3) i Bałtyku Gdynia (0:1). Tym samym Nysa zakończyła zmagania na ósmym miejscu z dorobkiem czterech oczek. Zmagania wygrali piłkarze z Pruszkowa.

Podziękowania należy złożyć firmie MTM Logistics, oddział w Kłodzku, za wsparcie finansowe drużyny trampkarzy. Dzięki temu zespół mógł, wziąć udział, w Estima Cup.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Znicz Pruszków
2. Górnik Zabrze
3. Czernomorec Odessa
4. GKS Bełchatów
5. Bałtyk Koszalin
6. Hutnik Kraków
7. Żaki Szczecin
8. MKS Nysa Kłodzko
9. Bałtyk Gdynia