Facebook

Najlepsi w Lidze Europy


Tuż za podium uplasowali się trampkarze Nysy w noworudzkim turnieju halowym Jaro Cup. Podopieczni Kamila Matusika okazali się najlepsi w lidze europejskiej. 

W niedzielę Nysa rywalizowała w turnieju Jaro Cup, organizowanym przez Piasta Nowa Ruda. Do zmagań stanęło dziewięć ekip z rocznika 2007 i młodsi. Oprócz MKS i Piasta zagrała Victoria Wałbrzych, Gwarek Wałbrzych, FK Nachod, Zdrój Jedlina-Zdrój, Gryf Świdnica, bystrzycka Polonia i Zjednoczeni Ścinawka Średnia. 

Kluby podzielono na trzy grupy, których zwycięzcy otrzymywali awans od ligi mistrzów, gdzie czekała ich gra o miejsca 1-3. Drużyny z drugich miejsc czekała walka o lokaty 4-6 w lidze europejskiej, a pozostałe kluby rywalizowały w grupie ekstraklasa (miejsca 7-9).

Nysa w pierwszej części zmagań trafiła do grupy z Victorią Wałbrzych oraz Zjednoczonymi. Zespół Kamila Matusika rozpoczął turniej od przegranej. - Zagraliśmy nerwowo i po prostych indywidualnych błędach ulegliśmy 1:3. Po nieudanym starcie i przeanalizowaniu błędów wygraliśmy wszystkie mecze do końca turnieju. To pokazuje, że musimy jeszcze popracować nad mentalnością drużyny - mówił trener MKS.

W drugim meczu przyszła wygrana 5:0 z zespołem ze Ścinawki Średniej, ale w dalszym rozrachunku pozwoliło powalczyć tylko o lokaty 4-6. Do Ligi Europejskiej trafili również bystrzyczanie oraz Gwarek. Tam bezkonkurencyjna była drużyna z Kłodzka, która wygrała obydwa mecze. Nysa ograła 2:0 Gwarka oraz 3:1 Polonię i w klasyfikacji końcowej zajęła czwarte miejsce. Najlepsza w turnieju okazała się czeska drużyna, która wyprzedziła gospodarzy i Victorię.  

- Zdobyliśmy cenne doświadczenie, a jako zespół zaprezentowaliśmy się dobrze. Do końca roku mamy w planach jeszcze trzy gry kontrolne. Zagramy z drużynami DZPN dziewcząt, FK Nachod i Piastem Nowa Ruda - dodał K. Matusik. Nysa zagrała w składzie: Poznański, Hładczuk, Małecki, Kryus, Ćwiękała, Stefaniak, Wcisło oraz Biegański.

Klasyfikacja końcowa:

1. FK Nachod
2. Piast Nowa Ruda
3. Victoria Wałbrzych
4. MKS Nysa Kłodzko
5. Polonia Bystrzyca Kłodzka
6. Gwarek Wałbrzych
7. Zdrój Jedlina-Zdrój
8. Zjednoczeni Ścinawka Śr.
9. Gryf Świdnica