Facebook

Ekstraklasowy trener w Nysie [foto]


Szkoleniowiec ekstraklasowego klubu, a w przeszłości bramkarz Nysy, poprowadził trening drużyn młodzieżowych.

Na ostatnie zajęcia do kłodzkiego klubu zawitał Krzysztof Kapelan. To wychowanek MKS, a obecnie szkoleniowiec pracujący w ekstraklasowej Stali Mielec. W pierwszej drużynie pełni funkcję trenera przygotowania motorycznego.

- Co jest najważniejsze? Abyście mieli „fun” na treningu. Nie ma smutasu, napinania się, ma być uśmiech. Musicie patrzeć mi w oczy, patrzeć sobie w oczy. Jak się wspólnie będziecie fajnie bawić, to będziecie się dobrze rozwijać. Pokazujemy swoje umiejętności i ma być uśmiech na twarzy – tymi słowami rozpoczął Krzysztof Kapelan zajęcia z drużynami młodzików i trampkarzy.

- Trener Krzysztof poprowadził część wstępną i wstawkę motoryczną, a część główna treningów należała już do nas – mówił Kamil Matusik, który był inicjatorem pomysłu. Podczas rozgrzewki Kapelan podzielił piłkarzy na trzy grupy, którzy za zadanie mieli pracować nad kontrolą piłki i pozycją otwartą partnera, decyzyjnością i czasem reakcji. – Bardzo ważne na boisku jest to, aby kontrolować przestrzeń na boisku, aby wyjść z cienia zawodnika. Swoim ustawieniem musicie kontrolować przestrzeń, bez tego nie da się grać – przekazywał zawodnikom K. Kapelan. 

Dla piłkarzy Nysy był bardzo wartościowy trening. - Zaangażowanie trenera Kapelana wielkie, bardzo fajny coaching, do tego wiele cennych wskazówek i mega doświadczenie dla piłkarzy Nysy – dodał K. Matusik.

Krzysztof Kapelan to były bramkarz Nysy Kłodzko, ostatni mecz w barwach MKS zagrał w sezonie 2009/2010. Później, mimo młodego wieku, samodzielnie prowadził drugoligowy MKS Kluczbork, III-ligowy LZS Piotrówka. Ponadto współpracował ze Zbigniewem Smółką, którego był asystentem w Czarnych Żagań, MKS-ie Kluczbork, Ruchu Radzionków, Arce Gdynia czy Chojniczance Chojnice.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.