Facebook

Zapowiedź: Kolejny wyjazd juniorów starszych

Kolejny daleki wyjazd czeka juniorów starszych Nysy, którzy w środę (15.05.) zagrają w Pszennie, z Cukrownikiem. Podopieczni Jacka Piwowara będą chcieli zmazać plamę po blamażu z AKS-em Strzegom.

Cukrownik to beniaminek i jak na razie zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 24 punkty, z czego aż 10 zdobyli w rundzie wiosennej. W ostatniej kolejce zawodnicy z Pszenna wygrali 4:3 z Piławie Górnej, z Piławianką.

Oprócz zwycięstwa z Piławianką, Cukrownik pokonał 4:1 Górnika Boguszów-Gorce i 3:0 Śnieżnika Domaszków, zremisował 3:3 z Polonią Bystrzyca Kłodzka oraz przegrał 3:2 z AKS-em Strzegom i 5:1 z Karoliną Jaworzyna Śląska. Celem beniaminka jest oczywiście utrzymania w rozgrywkach, który jak widać jest coraz bliżej realizacji, a Cukrownik na tą chwilę ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Natomiast Nysa znajduje się na piątej pozycji w stawce, z dorobkiem 35. punktów, mając sporą stratę do AKS-u Strzegom, Bielawianki Bielawa oraz Victorii Świebodzice i w tym sezonie powalczy już tylko o czwarte miejsce, który należy na razie do Polonii Bystrzyca Kłodzka. Ostatnio podopieczni Jacka Piwowara, występujący w dość okrojonym składzie i bez etatowego bramkarza przegrali 2:6 w Strzegomiu, z AKS-em, mimo że prowadzili 1:0 i na pewno będą chcieli zrehabilitować się za tą porażkę. Wcześniej pokonali 5:0 Górnika Boguszów-Gorce, 3:2 Zamka Kamieniec Ząbkowicki, bezbramkowo zremisowali ze Szczytem Boguszów-Gorce, a także ulegli 2:3 Victorii Świebodzice i 2:4 Podgórzu Wałbrzych.

W rundzie jesiennej lepsza okazała się Nysa, która wygrała na własnym boisku 4:2, lecz zwycięstwo wcale nie przyszło jej łatwo, bo Cukrownik długo stawiał opór i prowadził nawet 2:1. Pojedynek z Cukrownikiem odbędzie się w środę (15.05.) na boisku w Pszennie o godzinie 17:00. Zbiórka zawodników o godz. 14:30.

ZESTAW PAR 17. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH (17:00):
Bielawianka Bielawa - Górnik Boguszów-Gorce 5:0 (rozegrany 30.03.)
Piast Nowa Ruda - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 1:1.
Śnieżnik Domaszków - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 2:2.
Szczyt Boguszów-Gorce - Podgórze Wałbrzych Nasz typ: 2:1.
Unia Bardo - Victoria Świebodzice Nasz typ: 0:3.
Zjednoczeni Żarów - AKS Strzegom Nasz typ: 1:3.
Cukrownik Pszenno - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:1.
Piławianka Piława Górna - Polonia Bystrzyca Kłodzka Nasz typ: 0:2.