Facebook

Szczelna defensywa


W trzecim meczu kontrolnym Nysa zachowała czyste konto. Do tego dołożyła trzecie zwycięstwo, które zapewnił Łukasz Tracz. Tym razem rywalem był opolski czwartoligowiec.

Sparowali ze Śląskiem


Drugi mecz kontrolny rozegrali juniorzy starsi. Tym razem podopieczni Artura Oczkosia mierzyli się z drużyną młodzieżową Śląska Wrocław. 

Oliwka trenuje z Reprezentacją


Była piłkarka Nysy, a obecnie zawodniczka wrocławskiego Śląska, po raz kolejny została powołania do Reprezentacji Polski.

Zaproszenie na testy


Na testy do czołowego klubu Dolnego Śląska wyjechał golkiper kłodzkiego klubu.

Kolejny medalowy turniej [foto]


Kolejny medal z Ząbkowic Śląskich przewieźli piłkarze Nysy. Tym razem zespół Przemysława Gajka zajął trzecie miejsce w kategorii młodzików, czyli piłkarzy z rocznika 2008 i młodsi. 

Srebro Nysy w Ząbkowicach Śląskich


Ze srebrnymi medalami ząbkowicki turniej ukończyła drużyna orlików (rocznik 2010 i młodsi) Nysy Kłodzko. 

Wartościowa gra trampkarzy


Formę sprawdzają także trampkarze Nysy Kłodzko. W ramach przygotowań do rundy wiosennej zespół Kamila Matusika rozegrał sparing z Piastem Nowa Ruda. - Bardzo pożyteczny i wartościowy sparing – mówi szkoleniowiec MKS.

Gol od strefy medalowej


W kolejnych zmaganiach uczestniczyła drużyna orlików Nysy Kłodzko. Piłkarze z rocznika 2011 rywalizowali w turnieju organizowanych przez Orlika Ząbkowice Śląskie. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego dość pechowo odpadli z walki o medale.

Podsumowanie: obóz młodzików zakończony


W poprzednim tygodniu obóz dochodzeniowy mieli trampkarze. Teraz w ich ślady poszła drużyna młodzików. – Przez siedem dni trenowaliśmy dwa razy dziennie na obiektach OSiRu, do tego doszły gry kontrolne, a indywidualne zajęcia mieli bramkarze – mówi trener Przemysław Gajek. 

Dwa piątkowe sparingi [foto]


Kolejne spotkania towarzyskie rozegrały zespoły młodzieżowe. W meczu zaprezentowali się młodzicy oraz żacy.

Sparing żaków z wrocławskim klubem [foto]


Mecz towarzyski rozegrała także drużyna żaków Nysy. Ich rywalem także był, przebywający w naszym mieście na zgrupowaniu, klub z Wrocławia.

Podsumowanie: ciężki tydzień trampkarzy


Siedem dni ciężkich treningów. Trampkarze Nysy przez miniony tydzień trenowali w ramach obozu dochodzeniowego. -
Słowa uznania dla moich piłkarzy, którzy przepracowali obóz bardzo solidnie. Było ciężko, ale nie narzekali, tylko zaciskali zęby i ciężko trenowali – mówi trener Kamil Matusik. Nysa rozegrała także dwa mecze kontrolne.

Zmiany w rozgrywkach młodzieżowych


Duże zmiany zajdą od przyszłego sezonu w rozgrywkach dziecięcych. Polski Związek Piłki Nożnej planuje zrezygnowanie z lig i prowadzenia tabel. Co związek oferuje w zamian i jak na taki pomysł zaopatrują się szkoleniowcy w naszym regionie?
 

Ferie z treningiem


Trampkarze pod okiem trenera Kamil Matusik rozpoczęli obóz dochodzeniowy.

Wesołych Świąt


Miejski Klub Sportowy Nysa Kłodzko życzy pełnych miłości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia, spełnienia wszystkich marzeń, pomyślności i sukcesów.

Podium w Stroniu Śląskim


Kolejną rywalizację w Stroniu Śląskim stoczyli piłkarze Nysy. Tym razem do zmagań przystąpili zawodnicy z rocznika 2011 i młodsi. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego turniej ukończyli z brązowymi medalami oraz nagrodą indywidualną.

Skrzaty na piątkę


W sobotę w Stroniu Śląskim rywalizowali orlicy (2011). Dzień później swój turniej rozegrali skrzaty Nysy.

Pożyteczny sparing z dziewczynami


Tydzień temu trampkarze z powodzeniem rywalizowali w noworudzkim turnieju halowym (czwarte miejsce). W ten weekend sprawdzali formę w meczu towarzyskim Rywalem zespołu Kamila Matusika była Kadra Dolnego Śląska U-15 Dziewcząt.

Kolejny puchar dla Nysy


Nysa najlepsza w strońskim turnieju. Podopieczni Pawła Wiśniewskiego triumfowali w zmaganiach drużyn z rocznika 2010 i młodsi, którego organizatorem był UKS Kryształ Stronie Śląskie. 

Gra w ekstralidze i nie zapomina o Nysie


Jeszcze nie tak dawno była zawodnikiem Nysy. Teraz broni barw wrocławskiego Śląska w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jak radzi sobie w ekstralidze kobiet oraz jak wspomina grę w kłodzkim klubie 
Oliwia Krysman?