Facebook

LKS Gola Świdnicka 1 : 4 MKS Nysa Kłodzko 2016-2019
Mecz
Skład
1. kolejka
Gola świdnicka
LKS Gola Świdnicka 1 : 4
MKS Nysa Kłodzko 2016-2019
13-08-2016 17:00
  2' 1  Adam Bońkowski
  23' 1  Kamil Kowalski
  66' 1  Tomasz Pierzchalski
  89' 1  Adam Bońkowski

- Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Pierwszą połowę zdominowaliśmy, ale i tak nie ustrzegliśmy się kilku błędów po których gospodarze mogli zdobyć bramkę – mówił trener Kamil Krzywda. Szkoleniowiec nawiązywał choćby do sytuacji z 40. minuty, gdy jego drużynę od utraty gola uratowała poprzeczka.
Jednak kłodzczanie w tym momencie prowadzili w meczu 2:0. Spotkanie wyśmienicie rozpoczęło się dla gości, którzy już po 120 sekundach cieszyli się z gola. Pierwsze trafienie w sezonie 2016/2017 dla Nysy zdobył Tomasz Pierzchalski. Rezultat podwyższył Kamil Kowalski, który zdecydował się na uderzenie z 30. metrów i przy biernej postawie bramkarza gospodarzy, mógł cieszyć się z trafienia.
- Na początku drugiej polowy trochę oddaliśmy inicjatywę, ale z każdą minutą przeważaliśmy na boisku, co w konsekwencji przełożyło się na zdobycie dwóch bramek – relacjonował szkoleniowiec Nysy. W 65. minucie LKS przed utratą bramki uratowała jeszcze poprzeczki, gdy uderzał Sule Ayinla, ale kilkadziesiąt sekund później Ziobrowski musiał wyciągać po raz trzeci piłkę z siatki. Po rajdzie Konowalczyka, na listę strzelców wpisał się Adam Bońkowski. Ten sam zawodnik w 90. minucie ustalił rezultat meczu na 4:1, bo w 78. minucie Grzegorz Fedorowicz zmniejszył rozmiary porażki. 
- Cieszy wynik, ale także dobra gra zespołowa – podsumował zawody K. Krzywda. Warto odnotować również debiut w kłodzkiej drużynie Artura Osickiego, która zagrał całe 90. minut. Za tydzień Nysę ponownie czeka mecz wyjazdowy. W drugiej kolejce rywalem będzie Grom Witków.