Facebook

MKS Nysa Kłodzko 2016-2019 3 : 0 Zjednoczeni Żarów
Mecz
3. kolejka
MKS Nysa Kłodzko 2016-2019 3 : 0
Zjednoczeni Żarów
27-08-2016 17:00
 Dawid Ciupider 1     
 Tomasz Pierzchalski 1     
 Krzysztof Konowalczyk 1 70'    
 Sule Ayinla 1 72'    
 Sule Ayinla 1 85'    

Nysa: Borkowski - Cebulski, Osicki, Syper, Konowalczyk, Głasek (55 Horka), Ciupider (64 Ayinla), Bońkowski, Kowalski (86 Sasinowski), Tracz (88 Dędys), Pierzchalski.

Zjednoczeni: Hruszczowiec – Kaczmarczyk (85 Pilski), Wojnowski, Borowiec, Chłopek, Kopacz (85 Borecki), Szuba (55 Florczak), Łuczak, Klimaszewski (69 Dubicki), Kołodziej, Chrapek.

- Spotkanie układało się po naszej myśli, ale nie potrafiliśmy tego udokumentować golem w pierwszej połowie. Sytuacji do tego mieliśmy mnóstwo – mówił pomocnik Nysy, dam Bońkowski. Drużynę z Żarowa dwukrotnie przed stratą gola ratował słupek, a swoje okazje pod bramką Hruszczowca miał również Kamil Kowalski.

Kibice na bramkę czekali do 70. minuty. Wtedy po dośrodkowaniu Krzysztofa Konowalczyka piłkę do własnej bramki skierował jeden z graczy gości.  - W drugiej połowie cała drużyna stanęła na wysokości zadania i jak już udało się trafić do siatki, to wtedy poszliśmy za ciosem – mówił pomocnik Nysy, Adam Bońkowski.

Kłodzczanie ustalili wynik w niespełna kwadrans. Dublet ustrzelił wprowadzony w drugiej połowie Sule Ayinla, mając nawet okazję na skompletowania hat-tricka. Asysty przy jego golach zanotował Kamil Kowalski. – W pierwszej połowie dobrze się broniliśmy. Stworzyliśmy dwie, trzy sytuacje, Nysa także miała swoje okazje i troszeczkę więcej niż my. W drugiej połowie odsłoniliśmy się, straciliśmy pierwszą bramkę i już się nie podnieśliśmy, tracąc kolejne dwie – Mariusz Borowiec.