P. Michalczyk strzela w Reprezentacji Polski

Przygotowująca się do marcowych eliminacji do finałów mistrzostw Europy reprezentacja Polski kobiet U-17, podczas zgrupowania w Sosnowcu rozegrała dwa mecze towarzyskie. W spotkaniach wystąpiła Patrycja Michalczyk (na zdjęciu). Piłkarka Nysy Kłodzko w jednym ze sparingów wpisała się na listę strzelców!

Najpierw Reprezentacja Polski pokonała 3:0 (2:0) Czarnych Sosnowiec 3:0 (2:0). Hat-trickiem w tym spotkaniu popisała się Ewa Pajor. W środę takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie z trzecią drużynę Ekstraligi - Górnikiem Łęczna. W sosnowieckim sparingu grano 2 x 40 minut. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla reprezentantek, które na prowadzenie wyszły po rzucie wolnym Patrycji Michalczyk. – Uderzyłam w krótki róg bramkarza, przy drugiej bramce zaliczyłam asystę. Mecz kosztował nas dużo wysiłku, ale jesteśmy zadowolone. Jest to moja pierwsza bramka w Reprezentacji, mam nadzieję, że nie ostatnia – mówiła zawodnika Nysy Kłodzko.

W drugiej części spotkania ponownie błysnęła Michalczyk, której dośrodkowanie w pole karne na bramkę numer dwa głową zamieniła napastniczka Medyka Konin - Ewa Pajor. Rezultat na 3:0 ustaliła - po faulu Katarzyny Żak na Pajor - zawodniczka wrocławskiego AZS - Katarzyna Gozdek. - Pierwsza połowa była wyrównana, ale w drugiej mieliśmy już widoczną przewagę. Wygrana cieszy tym bardziej, że w podstawowym składzie Górnika znajdowało się sześć reprezentantek Polski, dwie Ukrainy oraz jedna Białorusi. Kolejne zgrupowanie zorganizowane w Sosnowcu jest ważnym etapem przygotowań do marcowego turnieju w Austrii - mówi selekcjoner Zbigniew Witkowski.

W sobotę w ostatnim meczu kontrolnym Reprezentacji Polski zagra z Mistrzyniami Polski - Unią Racibórz.