Facebook

Porażka w juniorskich derbach [foto]


Juniorzy starsi Nysy Kłodzko przegrali 1:3 (1:1) z Piastem Nowa Ruda w 5. kolejce wałbrzyskiej ligi okręgowej. Kłodzczanie wygrywali 1:0 po bramce Tomasza Kubies, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali.


Poniżej relacja, wypowiedzi i galeria zdjęć.

KLASA „O” JUNIORÓW: NYSA KŁODZKO – PIAST NOWA RUDA 1:3 (1:1)
Skład: Madejczyk, Zieliński, Walczak (Morawa), Mistarz, (Pasternak), Sasinowski, (Zajączkowski-Gręda), Chodorowski, Sitarz, Gałka (Domagała), Krawczak, Kusa, Kubies.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

Pierwsza połowa należała do Nysy, która udokumentowała to golem w 15. minucie. Ładną akcję naszego zespołu i bardzo dobre prostopadłe podanie Gałki wykorzystał Kubies. W końcówce pierwszej połowy po błędzie kłodzkiego golkipera, zawodnicy Piasta doprowadzili do wyrównania. Druga połowa należała do gości, chociaż kłodzczanie mieli swoje okazje strzeleckiego. Jednak to przyjezdni dwukrotnie trafili do siatki i wygrali spotkanie 3:1.

- Po raz kolejny pierwsi zdobywamy bramkę i po raz kolejny po prostych błędach indywidualnych tracimy prowadzenie i przegrywamy mecz. Rozegranie pięciu meczów w dwa tygodnie to dla niektórych młodych chłopców zbyt duży wysiłek fizyczny. Jednak mam nadzieję, że ciężka praca na treningach  pomoże nam poprawić wyniki osiągane na boisku – powiedział po meczu trener nysy, Przemysław Gajek.