Facebook

Passa trwa, juniorzy liderem


Juniorzy Nysy liderem ligi okręgowej. Tym razem podopieczni Artura Oczkosia wygrali w Wałbrzychu z Gwarkiem, mimo iż musieli odrabiać straty.

Poniżej relacja oraz wypowiedzi z meczu.

Trzy spotkania, wszystkie wyjazdowe i komplet punktów. To bilans juniorskiego zespołu MKS w lidze okręgowej. Tym razem kłodzczanie rywalizowali w Wałbrzychu z tamtejszym Gwarkiem. 

Pierwsza połowa nie zapowiadała, że zwycięska passa będzie kontynuowała. - Spotkanie było bardzo trudne, murawa nie sprzyjała do gry w piłkę, a do tego szybko straciliśmy bramkę – mówił Jakub Bachmatiuk. To on doprowadził do wyrównania po asyście Mateusz Miłosia.

- Prowadziliśmy grę, ale brakowało nam wykończenia pod bramką rywala. Po doprowadzeniu do remisu uspokoiliśmy grę, przeważaliśmy, ale straciliśmy do szatni dość przypadkową bramkę – dodał. Mimo to, kłodzczanie nie podłamali się i druga część meczu należała do Nysy. Do remisu doprowadził najlepszy strzelec zespołu, Daniel Kuraj, a zwycięstwo 3:2 zapewniło trafienie Gabriela Krawczyka. 

- Rozmowa z trenerem i zmiana taktyki w przerwie dała pozytywny impuls w drugiej połowie. Z przebiegu całego meczu byliśmy lepsi i odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo – zakończył J. Bachmatiuk.

Za tydzień kolejna pauza zespołu Artura Oczkosia, a w kolejnej serii gier (04.10.) wyjazd do Bystrzycy Górnej. Na kłodzkim stadionie zespół zagra dopiero w siódmej kolejce (11.10.), kiedy podejmie Zjednoczonych Ścinawka Średnia.