Nysa tylko na szóstkę [foto]

Zasłużone trzy punkty zgarnęli juniorzy starsi. Tym razem Nysa okazała się lepsza od Gwarka Wałbrzych. Kłodzczanie wygrali 6:1 i był to najniższy wymiar kary dla rywali.

- Skuteczność znacząco do poprawy – podsumował zawody Daniel Kuraj, który otworzył wynik spotkania. - W moim wykonaniu widzę duże braki i jestem zawiedziony, bo ciężko pracowałem, a i tak brakuje mi wykończenia – dodał napastnik MKS, który mimo okazji, nie powiększył już swojego dorobku

Na listę strzelców w pierwszej połowie wpisał się za to Kamil Jelonkowski oraz Stanisław Pluciak. Na przerwę kłodzczanie schodzili przy wyniku 3:0. Na początku drugiej połowy Gwarek zmniejszył straty, ale później do siatki strzelali już kłodzczanie.

Kolejne dwa gole dołożył Pluciak i w meczu skompletował hat-tricka. Mecz z bramką zakończył także kapitan zespołu Mateusz Miłoś, który wykorzystał rzut karny.

Kłodzczanie w dwóch meczach zainkasowali komplet punktów, ale jeśli chodzi o grę, to jest jeszcze sporo do poprawy. - Solidnie pracujemy na treningach, ale nie potrafimy tych umiejętności wykorzystać w meczu – dodał D. Kuraj. Teraz Nysę czeka pauza, a na boiska wybiegnie 15 maja. Wtedy MKS podejmie w Kłodzku zespół LKS Bystrzycy Górnej.