Facebook

Juniorzy z kompletem zwycięstw


Pięć spotkań i pięć wygranych. Tak przedstawia się bilans juniorów Nysy w rozgrywkach ligi okręgowej (II liga). W środę podopieczni Artura Oczkosia pokonali 3:1 Victorię Świebodzice. - To spotkanie z dotychczas rozegranych było najtrudniejsze – mówi jeden ze strzelców gola w tym meczu, Jakub Bachmatiuk.

W miniony weekend podopieczni Artura Oczkosia rozgromili 10:0 Zjednoczonych Ścinawka Średnia. Wcześniej ograli Spartę Ziębice (2:1), Gwarek Wałbrzych (6:1) i LKS Bystrzycę Górną (4:2). 

W środę (26.05.) z kolei mierzyli się z trzecim zespołem w tabeli, Victorią Świebodzice. Rozpoczęło się po myśli kłodzczan, gdy wynik otworzył Kamil Jelonkowski. - Spotkanie było bardzo trudne, rywal bardzo wymagający dobrze grał w obronie i stwarzał sobie sytuacje – ocenił Jakub Bchamtiuk. Pierwsza połowa zakończyła wynikiem 1:1, gdy tuż przed przerwą do siatki trafił Fabian Metelica. 

- W drugiej połowie, uwidoczniła się nasza przewaga, co udokumentowaliśmy strzeleniem dwóch bramek – dodał zawodnik Nysy, którego trafienie ustaliło rezultat meczu na 3:1. Wcześniej, bo w 53. minucie, na prowadzenie miejscowych wyprowadził Mateusz Miłoś. 

- Z przebiegu meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo. Brawa dla Victorii, bo w tej rundzie, dotychczas było to dla nas najcięższe spotkanie – dodał J. Bachmatiuk. W niedzielę (godz. 11:00) rywalem będzie drużyna KS Polanica-Zdrój, która jesienią urwała punkty Nysie. Tamto spotkanie zakończyło się rezultatem 3:3.