Facebook

P. Michalczyk jedzie na zgrupowanie Reprezentacji Polski

Zawodniczka Nysy Kłodzko, Patrycja Michalczyk (na zdjęciu), została powołana na kolejne zgrupowanie Reprezentacji Polski kobiet do lat 17. Ponadto polki poznały rywalki w finałowej fazie eliminacji mistrzostw Europy U-17 sezonu 2012/2013.

Konsultacja szkoleniowa odbędzie się w dniach 3-7 grudnia br. w Sosnowcu. - Zgrupowanie będzie istotnym elementem przygotowań do marcowego turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy, w którym to zmierzymy się z Austrią, Norwegią oraz Irlandią. W Sosnowcu czeka nas trochę pracy, co dopełnią dwa spotkania kontrolne z mistrzem Polski Unią Racibórz - mówi selekcjoner Zbigniew Witkowski.

Z kolei w finałowej fazie eliminacji mistrzostw Europy U-17 sezonu 2012/2013 reprezentacja Polski kobiet zmierzy się w grupie 2. z Norwegią, Irlandią i Austrią. Natomiast w przyszłym sezonie, w pierwszej fazie eliminacji, rywalkami Polek będą Austria, Kazachstan i Azerbejdżan. Losowanie odbyło się w siedzibie UEFA w Nyonie. 

Tylko zwycięzcy czterech grup (Polki znalazły się w grupie 2., turniej eliminacyjny 26, 28 i 31 marca w Austrii) awansują do finałowego turnieju mistrzostw Europy 2013, który odbędzie się w czerwcu w Nyonie. To ostatnie finały, w których wezmą udział tylko cztery zespoły. Od 2014 roku (w Anglii), w finałowym turnieju grać będzie już osiem drużyn. Aby tam się znaleźć, Polki będą musiały przejść dwie fazy eliminacji. Z pierwszej do drugiej, awansują zwycięzcy i wicemistrzowie dziesięciu grup (nasza reprezentacja jest w grupie 8., turniej eliminacyjny 2, 4 i 7 sierpnia 2013 roku w Polsce)  oraz jeden, najlepszy zespół z trzeciego miejsca. Dwadzieścia jeden reprezentacji, plus Niemcy, Hiszpania i Francja będą rywalizowały o siedem miejsc w finałowym turnieju w Anglii.