Zawodnicka Nysy grała w Reprezentacji Polski [video]

Zawodniczka Nysy Kłodzko, Patrycja Michalczyk, przebywała z kadrą Polski kobiet do lat 17 na zgrupowaniu w Sosnowcu. Polki rozegrały tam dwa mecze kontrolne z zespołem mistrzyń Polski - Unią Racibórz. W obydwu sparingach wystąpiła piłkarka z Kłodzka.

W pierwszym meczu Unia zwyciężyła 3:2 (3:0), a wszystkie bramki dla mistrzyń Polski w pierwszej połowie gry zdobyła Patrycja Wiśniewska (5., 12. oraz 32. minuta gry). - W pierwszej odsłonie Unia była lepsza, ale bramki straciliśmy pod indywidualnych, prostych błędach - komentuje selekcjoner Zbigniew Witkowski.

Na początku drugiej połowy polska reprezentacja zdobyła jednak dwie bramki. W obu przypadkach (w 42. oraz 48 minucie gry) Anna Rędzia popisała się świetnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego, a sytuacje wykańczała Ewelina Kamczyk. - Cieszy fakt, że wykorzystujemy stałe fragmenty gry, które ćwiczymy na treningach - mówi Witkowski. - Później mogliśmy się nawet pokusić o zwycięstwo w całym meczu, ale świetnych sytuacji nie wykorzystały Dżesika Jaszek oraz Gabriela Grzywińska. Był to bardzo pożyteczny sparing. Szkoda tylko, że nie ma z nami kontuzjowanych Katarzyny Konat, Ewy Pajor oraz Pauliny Hyjek. Mam nadzieję, że czwartkowy rewanż będzie równie dobrym sprawdzianem pomimo zimowej aury, która zawitała do Sosnowca - dodaje Zbigniew Witkowski.

W drugim meczu kontrolnym reprezentacja Polski kobiet U-17 zremisowała z Unią Racibórz 1:1 (1:1). Kadra objęła prowadzenie w 20. minucie gry po bramce Dominiki Dereń. Piłkarka AZS Wrocław wykończyła dośrodkowanie Pauliny Dudek. Unia wyrównała pięć minut później po strzale Patrycji Wiśniewskiej. Reprezentantki mogły wygrać to spotkanie, ale zabrakło im szczęścia. Jeszcze w pierwszej połowie cudownym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Paulina Dudek, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. - Mimo wszystko było to bardzo wyrównane spotkanie i remis w pełni odzwierciedla przebieg gry. Dwa mecze z najlepszą klubową drużyną w Polsce były dla nas niezwykle cenne. Stanowiły one bardzo ważny element przygotowań do marcowych eliminacji do mistrzostw Europy, w których to zmierzymy się z bardzo silnymi Norwegią, Irlandią oraz Austrią - podsumował selekcjoner.

Kadra U-17 na kolejnej konsultacji szkoleniowej spotka się pod koniec stycznia 2013 roku.

I mecz: Polska U-17: Szemik (Okulewicz) - Jaskółka (Wycisk), Michalczyk, Gozdek, Rędzia - Wasil, Matysik - Dudek (Maciaszczyk), Dereń, Kamczyk (Matla) - Jaszek. Selekcjoner Zbigniew Witkowski.
II mecz: Polska U-17: Okulewicz - Wycisk, Gozdek, Michalczyk, Rędzia - Wasil, Matysik - Dudek, Dereń, Kamczyk (Matla) - Zapała. Selekcjoner Zbigniew Witkowski.