Facebook

Turniej XXL za nami [foto]


Ponad dwustu zawodników, kilkanaście klubów i dziewięćdziesiąt meczów rozegranych w czterech kategoriach wiekowych. Tak w statyce wyglądała kolejna edycja turnieju młodzieżowego z okazji Dni Kłodzka. Zawodnicy rywalizowali w roczniku 2012, 2011, 2010 oraz 2008/2009 o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka Michała Piszki oraz Starosty Kłodzkiego, Macieja Awiżenia.

Poniżej relacja z turnieju oraz galeria zdjęć.

Najmłodsi w natarciu
W najmłodszym roczniku (2012 i młodsi) wystąpiły trzy drużyny gospodarzy oraz Siódemka Bielawa. Zabrakło w tej kategorii lądeckiego Trojana. Najmłodsi adepci rozegrali mecz i rewanż. Klasyfikacja nie była prowadzona, a wszyscy piłkarze otrzymali puchary oraz medale za zajęcie pierwszego miejsca.

Rocznik 2011
W kategorii 2011 stawiło się siedem drużyn (wycofał się Orlik Kłodzko), więc zmagania rozegrano systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjna była drużyna z Otmuchowa, która wygrała wszystkie mecze. Srebro wywalczyła Siódemka Bielawa, a na najniższym miejscu podium uplasował się Trojan. Zespół z Lądka-Zdroju miał tyle samo punktów, co Lechia Dzierżoniów, ale lepszy bilans. Dalsze lokaty przypadły Trojanowi II, Nysie I oraz Nysie II.

Najlepiej bronił Maciej Tomaszewski i nagroda indywidualna trafiła do Wałbrzycha. Z kolei najlepszym zawodnikiem został Miłosz Osieniecki (Trojan), a najwięcej goli w turnieju zdobył Michał Kanior z Bielawy.

Zmagania drużyn 2010
Nysa była gościnna również w turnieju zespołów z rocznika 2010. Drużyny zagrały w dwóch grupach, gdzie następnie po dwie najlepsze drużyny rywalizowały w „lidze mistrzów” o medale, a pozostaje w „lidze europejskiej”. W pierwszej grupie dziewięć punktów wywalczył ząbkowicki Orlik, który awansował razem z Zagłębiem (6 pkt). Dalsze miejsce przypadły Nysie oraz AP Stronie Śląskie. W grupie B zagrały trzy drużyny (nie dojechała AP 13 Świdnica). Dwa pierwsze miejsca zajęli piłkarze Siódemki oraz Troja, a drugi zespół gospodarzy trafił do ligi europejskiej.

Złoto wywalczyła drużyna z Lądka-Zdroju, która w drugiej części zmagań zgarnęła komplet punktów. Na drugim miejscu było Zagłębie, które w ostatnim meczu pokonało 1:0 Siódemkę Bielawa i zepchnęło rywali na trzecie miejsce. Czwarta lokata przypadło ząbkowiczanom. W drugiej finałowej grupie dwa pierwsze miejsca (czyli 5 i 6 w klasyfikacji) zajęły ekipy Nysy, a ostatnie zespół ze Stronia Śląskiego. 

Jeśli chodzi o nagrody indywidualne w roczniku 2010, to najskuteczniejszym zawodnikiem został Alan Badecki z Orlika, statuetka najlepszego bramkarza trafiła do Tymoteusza Olszańskiego, a najlepszym piłkarzem wybrano Filipa Rusina.

Rywalizacja 2008
W najstarszym roczniku (2008) najlepszy był Bumerang Wrocław, który wygrał wszystkie spotkania, zarówno w fazie grupowej jak i finałowej. Do ligi mistrzów z grupy A trafili również zawodnicy z Orlika, a z drugiej grupy gracze ze Stronia Śląskiego. Srebrne medale  zawisły na szyjach Orlika z Ząbkowic Śląskich, trzecie miejsce zajęła dzierżoniowska Lechia, a czwarte ze Stronia Śląskiego. W lidze Europy wszystkie spotkania wygrali noworudzianie (piąte miejsce), a kolejne lokaty zajęli zawodniczki Trojana (drużyna żeńska) oraz dwie ekipy gospodarzy.

Jeśli chodzi o nagrody indywidualne, to najskuteczniejszym piłkarzem został Wiktor Kurowski (Bumerang). Najlepszym zawodnikiem tego rocznika wybrano Mikołaja Lewandowskiego z Orlika, a statuetka najlepszego bramkarza, a właściwie bramkarki, trafiła do Małgorzata Jędrzejczak.  

MKS Nysa Kłodzko dziękuje wszystkim osobom, firmom oraz pracownikom KCKSiR za pomoc w organizacji turnieju oraz składa gratulacje dla wszystkich zawodników biorących udział w zmaganiach. 

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.