Nysa ma awans, o krok od srebra [foto]

Drużyny młodzieżowe Nysy, występujące w ligach okręgowych, zakończyły zmagania ligowe.

Poniżej wypowiedzi, tabele końcowe i zdjęcia z ostatniego meczu trampkarzy.

Młodzicy z AWANSEM
Znakomity sezon ma za sobą drużyna młodzików, prowadzona przez Łukasza Błądka. Nysa ukończył zmagania na pierwszym miejscu w III lidze okręgowej, zapewniając sobie mistrzostwo na dwie kolejki przed końcem rozgrywek. - Ciężko pracowaliśmy na ten sukces. Konsekwentnie próbowaliśmy robić to, co ćwiczymy na treningach i jak widać przyniosło to efekt w meczach o punkty – podsumowuje trener Błądek.

Tabela końcowa III ligi Okręgowej Młodzika:

Szukają wzmocnień
W ostatnim meczu jego zespół zremisował 2:2 z Lechią Dzierżoniów, chociaż do przerwy przegrywał 0:2. Dwie bramki zdobył Damian Sokołowski i uratował punkt. Nysa świętowała mistrzostwo i awans do drugiej ligi na szczebel wojewódzki. - Teraz czeka nas jeszcze więcej pracy. W lidze dolnośląskiej poziom i rywale są bardziej wymagający. Już teraz poszukujemy wzmocnień, więc zapraszam zawodników z rocznika 2006 i 2007 do spróbowania swoich sił w naszym zespole na poziomie ligi dolnośląskiej – informuje kłodzki trener.

Grali o srebro
Z kolei zmagania wśród trampkarzy (III liga okręgowa) zakończyły się w miniony weekend, ale Nysie pozostał jeszcze jeden zaległy mecz z Victorią Świebodzice. Obydwie drużyny miały jeszcze szansę na drugie miejsce w tabeli. Wygrana jednych lub drugich dałaby im drugie miejsce w tabeli. Z kolei remis premiował do drugiej lokaty Zjednoczonych Ścinawka Średnia.

Przegrali wygrany mecz
Po pierwszej połowie bliżej tego celu była Nysa, która prowadziła 4:1 po trafieniach Patryka Sutkowskiego, Kamila Jelonkowskiego, Kamila Jabłońskiego i Aleksandra Mąkowskiego. Druga połowa należała do miejscowych, którzy odrobili straty i w końcówce strzelili piątą bramkę na wagę zwycięstwa i wicemistrzostwa ligi!