Facebook

Młodzież Nysy rywalizowała w turniejach

W ostatnim czasie najmłodsze zespoły Nysy brały udział w kilku turniejach organizowanych na Dolnym Śląsku. Kłodzczanie po zawodach wzbogacili się o kilka pucharów i medali.

Pod koniec lutego zespół orlików Nysy rywalizował w hali sportowej w Żernikach Wrocławskich, gdzie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej rocznika 2002. Do rywalizacji zgłosiło się 11 zespołów w szerokich kadrach zespołowych liczących do 10 zawodników. Kłodzczanie  wygrali 2:1 ze Sportingiem Wrocław i 2:0 Parasol Wrocław, ulegli 1:0 Kolektywowi Radwanice, rozgromili 5:1 Ślęzę Wrocław, a na koniec okazali się minimalnie gorsi od Śląska Wrocław, przegrywając 0:1. Miejsca nie było klasyfikowane. Ponadto Michał Adamczyk znalazł się wśród najbardziej wyróżniających się zawodników turnieju.

Wcześniej Nysa rywalizowali w Ząbkowicach Śląskich w turnieju zawodników z rocznika 2004 i młodszych. Do rywalizacji stanęło sześć ekip, dwa zespoły gospodarzy, Bielawianka Bielawa, Tazo Pieszyce i dwa kłodzkie kluby. Pierwszy Nysy pokonał 3:0 Orła I, zremisował bezbramkowo z Bielawianką, uległ 0:3 piłkarzom z Pieszyc, przegrał 1:2 z drugim zespołem gospodarzy. Z kolei Nysa II przegrała 0:2 z Orłem II i z Bielawą, mecz z Tazo zakończył się przegraną 1:4, a w meczu dwóch kłodzkich drużyn padł bezbramkowy remis. Miejsce nie były klasyfikowane, a każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar oraz dyplomy.

W dniu 2 marca zespół z Kłodzka rywalizował w Ciepłowodach w turnieju rocznika 2002 i młodsi. Nysa w zawodach nie przegrała żadnego spotkania, zremisowała z Orłem Ząbkowice Śląskie 1:1 i zajęła drugie miejsce. Kłodzczanie złoty medal przegrali tylko gorszym stosunkiem bramkowym.

W miniony weekend Nysa ponownie wybrała się do Żernik Wrocławskich, gdzie stawiły się zespołu składające się z piłkarzy urodzonych w 2003 roku i młodszych. Wysoki poziom tego turnieju sprawił, iż kłodzczanie przegrali wszystkie trzy mecze, ulegając 1:3 Śląskowi I Wrocław, 1:2 FC Academy Wrocław oraz 0:2 Śląskowi II Wrocław. Ponownie najlepszym graczem w kłodzkiej ekipie wybrany został Michał Adamczyk.