Facebook

Nysa z kolejnymi medalami [foto]


Drugie miejsce zajęła Nysa Kłodzko w turnieju halowym drużyn z rocznika 2010 i młodsi. W zmaganiach rywalizowało osiem drużyn.

Poniżej relacja z turnieju oraz zdjęcia.

Podczas okresu zimowego Nysa jest organizatorem serii turniejowych „Kłodzko Cup”. Jako pierwsi do rywalizacji stanęły drużyny z rocznika 2010 i młodsi, którzy rywalizowali o Puchar Pani Poseł na Sejm RP Moniki Wielichowskiej. Do zmagań przystąpiło osiem ekip, w tym trzy zespoły gospodarzy, gdyż w ostatniej chwili z gry wycofał się jeden klub. Zagrali: Orlik Ząbkowice Śląskie, Szczyt Boguszów-Gorce, Orlik Kłodzko, Trojan Lądek Zdrój, Pogoń Pieszyce oraz trzy ekipy gospodarzy. Najpierw rozegrano fazę grupową, gdzie zespoły podzielono na dwie grupy.

Po dwie najlepsze ekipy awansowały do „ligi mistrzów”, gdzie rywalizowały o medale, a pozostałe ekipy trafiały do „ligi europejskiej”. W grupie A bezkonkurencyjny był zespół z Ząbkowic Śląskich, który wygrał wszystkie mecze. Do ostatniego spotkania trwała walka o zajęcie drugiej lokaty. Trojan mógł sobie zapewnić grę o medale, gdyby nie przegrał w meczu z ząbkowiczanami. Lepszy był jednak Orlik (1:0) i w tej sytuacji otworzyła się sytuacja dla Nysy I.

Drużyna Pawła Wiśniewskiego musiała wygrać minimum dwoma bramkami z zespołem Nysy III, aby wyprzedzić lepszym bilansem bramkowym drużynę Trojana (w bezpośrednim starciu był bezbramkowy remis). To się kłodzczanom udało i to oni, obok Orlika z Ząbkowic Śląskich, znaleźli się w lidze mistrzów.

Podobno sytuacja miała miejsce w drugiej grupie. Dopiero ostatnie mecze dały rozstrzygnięcia w tabeli. Pogoń wygrała 1:0 z Orlikiem Kłodzko i zespól z Pieszyc pewny był awansu do strefy medalowej. W ostatnim meczu, Szczyt również zainkasował trzy oczka w starciu z Nysą II i okazał się zwycięzcą grupy.

Jedyną drużyną bez porażki w drugiej części turnieju została Nysa. Gospodarze, jako jedyni, wygrali ze zwycięzcą całego turnieju, Orlikiem Ząbkowice Śląskie (2:0). Jednak we wcześniejszych meczach MKS dwukrotnie zremisował, a ząbkowiczanie odnieśli dwa zwycięstwa. Dalsze miejsca zajęły ekipy Szczytu i Pogoni.

Wśród zespołów, które rywalizowały w lidze europejskiej, nie było prowadzonej klasyfikacji końcowej. Wszystkie ekipy otrzymały medale i pamiątkowej dyplomy. Przyznano również nagrody indywidualne. Najskuteczniejszym strzelcem zmagań został Igor Przygodzki (Szczy)t, najlepszym zawodnikiem wybrano Bartosza Zennera (Nysa I), a wyróżnienie przyznano Adamowi Sowińskiemu (Pogoń). 

WYNIKI FAZA GRUPOWA – GRUPA A:
Nysa I – Trojan 0:0
Nysa III – Orlik Ząbkowice Śl. 1:5
Nysa I – Orlik Ząbkowice Śl. 1:2
Nysa III – Trojan 0:2
Trojan – Orlik Ząbkowice Śl. 0:1
Nysa I – Nysa III 3:0
 
WYNIKI FAZA GRUPOWA – GRUPA B:
Szczyt – Pogoń 1:0
Nysa II – Orlik Kłodzko 1:2
Szczyt – Orlik Kłodzko 1:1
Nysa II – Pogoń 1:2
Pogoń – Orlik 1:0
Szczyt – Nysa II 4:0

WYNIKI - LIGA MISTRZÓW:
Orlik Ząbkowice Śląskie – Pogoń Pieszyce 1:0
Szczyt Boguszów-Gorce – Nysa I 0:0
Orlik Ząbkowice Śl. – Szczyt Boguszów-Gorce 1:0
Nysa I – Pogoń Pieszyce 1:1
Orlik Ząbkowice Śl. – Nysa I 0:2
Pogoń Pieszyce – Szczyt Boguszów-Gorce 0:2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. Orlik Ząbkowice Śląskie
2. Nysa I Kłodzko
3. Szczyt Boguszow-Gorce
4. Pogoń Pieszyce 
5. Trojan Lądek Zdrój, Nysa III Kłodzko, Orlik Kłodzko, Nysa II Kłodzko

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.