Facebook

Złoto dla Nysy, triumf w turnieju orlików [foto]


Nysa Kłodzko najlepsza w turnieju halowym z rocznika 2008. Podopieczni Przemysława Gajka wywalczyli złote medale i zgarnęli statuetkę dla najlepszego zawodnika zawodów. 

Poniżej relacja z turnieju oraz obszerna galeria zdjęć. 

Trzeci turniej halowy piłki nożnej z cyklu Nysa Cup przeznaczony był dla drużyn z rocznika 2008. W kłodzkiej hali zameldowało się w sumie dziesięć drużyn, reprezentujących kluby AP Championship Nowa Ruda, Lechię Dzierżoniów, Koliber Uciechów, Czarnych Jelcz-Laskowice, KS Stary Wielisław oraz gospodarzy. Zespoły podzielono na dwie grupy i w zależności od zajętego miejsca w tej fazie, następnie ekipy czekała rywalizacja o końcowe miejsca w zawodach.

W grupie A najlepsza była Nysa I, która wywalczyła dziesięć punktów. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej gospodarze zmierzyli się z Lechią I. W lepszej sytuacji byli kłodzczanie, którym wystarczał remis do wygrania grupy. Z kolei rywale musieli wygrać i wtedy zrównaliby się punktami z MKS, a przy wygranym bezpośrednim spotkaniu, to Lechia zagrałaby w finale. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1 i to gospodarze zagrali o złoto.

Z kolei drużyna z Dzierżoniowa spadła na trzecie miejsce w tabeli, albowiem tyle samo punktów miała ekipa AP I Nowa Ruda. W bezpośrednim starciu tych zespołów lepsi byli noworudzianie, zwyciężając 2:1. Dalsze lokaty przypadły Koliberowi Uciechów i Czarnym Jelcz-Laskowice.

W grupie B bezkonkurencyjna była drużyna ze Stronia, która wywalczyła dziesięć punktów. O trzecie miejsce zagrała Lechia II, która z dziewięcioma punktami zajęła drugą lokatę. Trzecie miejsce przypadło AP II Nowa Ruda, która w ostatnim meczu pokonała 2:1 Nysę II i wyprzedziła ją w tabeli. Na piąty miejscu zmagania ukończyła drużyna ze Starego Wielisławia.

W drugiej części zmagań rywalizowano o miejsca w klasyfikacji końcowej. W meczu o dziewiąte miejsce Czarni pokonali 3:0 KS Stary Wielisław. Na siódmym miejscu uplasował się Koliber, który po rzutach karnych pokonał drugi zespól gospodarzy. W regulaminowym czasie był wynik1 1:1. W meczu o piąte miejsce lepsza była Lechia I, która ograła 2:0 AP II Nowa Rudą. Te dwa kluby rywalizowały także o brąz. Tutaj również lepsi byli Dzierżoniowie, zwyciężając 2:1.

Najlepszą drużyną turnieju została Nysa I Kłodzko Podopieczni Przemysława Gajka okazali się lepsi, W meczu o pierwsze miejsce Nysa I pokonała 2:0 AP Kryształ Stronie Śląskie, która do spotkania finałowego nie straciła gola. Przyznano także nagrody indywidualne. Statuetkę króla strzelców wywalczył Jan Szydłowski z Lechii I Dzierżoniów. Najlepszym bramkarzem wybrano Pawła Majchrzaka ze Stronia Śląskiego, a zawodnikiem turnieju został Aleksander Więcławek z Nysy I. Z kolei wyróżnienie trafiło do jedynej dziewczynki rywalizującej w zmaganiach, Aleksandry Kruczek z Jelcza-Laskowice.  

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1. MKS Nysa I Kłodzko
2. AP Kryształ Stronie Śląskie
3. Lechia I Dzierżoniów
4. AP Championship I Nowa Ruda
5. Lechia II Dzierżoniów
6. AP Championship II Nowa Ruda
7. Koliber Uciechów
8. MKS Nysa II Kłodzko
9. Czarni Jelcz-Laskowice
10. KS Stary Wielisław

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.