Facebook

Kolejny medal orlików Nysy Kłodzko

Brązowy medal wywalczyli orlicy Nysy Kłodzko w turnieju rozgrywanym w Pieszycach. Kłodzki zespół wybrał się na zawody z nowym szkoleniowcem. Zawodnicy z Kłodzka rywalizowali pod okiem Andrzeja Bilińskiego w turnieju o Puchar Burmistrza Pieszyc zawodników urodzonych w 2003 roku i młodszych.

Nysa za rywali miała Bielawiankę Bielawa, Tazo Pogoń Pieszyce, Orła Ząbkowice Śląskie, Lechię Dzierżoniów i Piławiankę Piława Górna. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Ząbkowic Śląskich, a drugie dzierżoniowska Lechia. 

Zespół trenera Andrzeja Bilińskiego, który zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Marksa (odszedł zimą do Piasta Nowa Ruda), uplasował się na najniższym stopniu podium. Szkoleniowiec ten wcześniej przez kilka sezonów był opiekunem drużyny juniorów starszych w kłodzkim klubie. Na listę strzelców Nysy wpisywali się: Bachmatiuk, Per, Adamczyk, Mirga i Jelonkowski.

Kłodzka drużyna zagrała w składzie: Adrian Kraus, Mateusz Per, Brian Mirga, Michał Adamczyk, Kamil Jelonkowski, Mikołaj Bromboszcz, Patryk Sutkowski, Marcin Wawryka, Jakub Bachmatiuk, Jakub Pomorski i Aleksander Mąkowski.