Facebook

Kolejne turniejowe zmagania [foto]


Nim treningi piłkarskie przeniosą się do hali to Nysa, wspólnie z OSiR Kłodzko, była organizatorem turnieju młodzieżowego rozegranego na kłodzkim stadionie w trzech kategoriach wiekowych (2013, 2010 i 2008). Rywalizowano o puchar Pani Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Moniki Wielichowskiej i senatora VII i VIII kadencji Stanisława Jurcewicza.

Poniżej relacja z turnieju, klasyfikacje końcowe oraz galeria zdjęć.

Najwięcej emocji wzbudzały zmagań drużyn w roczniku 2013. Mecze odbywały się równoległe na dwóch boiskach. Po fazie grupowej, w zależności od zajętego miejsca, rozegrano spotkania o końcowe miejsca. W finale Parasol I Wrocław ograł Siódemkę Bielawa, a drugi zespół z Wrocławia wywalczył brąz, pokonując AP 13 Świdnica. W meczu o piąte miejsce ząbkowiczanie z Orlika pokonali drugi zespół Nysy.

Klasyfikacja końcowa rocznika 2013:

1. Parasol I Wrocław
2. Siódemka Bielawa
3. Parasol II Wrocław
4. AP 13 Świdnica
5. Orlik Ząbkowice Śląskie
6. MKS Nysa II Kłodzko
7. MKS Nysa I Kłodzko

W roczniku 2008 przystąpiły tylko trzy zespoły, bo dna turniej nie dojechał Trojan Lądek Zdrój. Rywalizacja o pierwsze miejsce toczyła się między Nysą I i Zdrojem. Przed ostatnim meczem obydwie drużyny miały na swoim koncie tyle samo punktów. W nieco lepszej sytuacji byli kłodzczanie, którzy mieli korzystniejszy bilans bramkowy i wystarczał im remis. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i ze złota cieszył się MKS. Wśród nagród indywidualnych, dwie zgarnęli kłodzczanie. Królem strzelców został Jakub Ćwiękała, a statuetka dla najlepsza golkipera w tym roczniku powędrowała do rąk Pawła Horki.

Klasyfikacja końcowa rocznika 2008:

1. MKS Nysa I Kłodzko
2. Zdrój Jedlina Zdrój
3. MKS Nysa II Kłodzko

Najbardziej zacięta rywalizacja toczyło się wśród drużyn z rocznika 2008. O miano zwycięzcy walczyły zespoły Siódemki Bielawa i Orlika z Ząbkowic Śląskich. W pierwszej kolejce między tymi ekipami padł wynik remisowy (1:1), a później drużyny te kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa. Na koniec więcej strzelonych bramek mieli bielawianie i to oni zajęli pierwsze miejsce. Na najniższym miejscu podium uplasował się Szczyt Boguszów-Gorce.

Klasyfikacja końcowa rocznika 2010:
1. Siódemka Bielawa
2. Orlik Ząbkowice Śląskie
3. Szczyt Boguszów-Gorce
4. KS Stary Wielisław
5. MKS Nysa Kłodzko

Dostępna jest GALERIĘ ZDJĘĆ.