Facebook

Nysa otwiera Akademię Piłkarską

Nysa stawia na szkolenie młodzieży. W tym też celu otworzona zostanie akademia piłkarska przy kłodzkim klubie.

- W miarę rozrastania się grup dziecięcych i młodzieżowych utworzenie akademii jest potrzebą chwili - mówi trener Paweł Adamczyk, który oprócz drużyny seniorów jest opiekunem trampkarzy i młodzików. Oficjalne rozpoczęcie akademii ma nastąpić w czerwcu po zakończeniu obecnego sezonu.

- Zalążkiem i zarazem impulsem do dalszych kroków jest list intencyjny z dnia 19 marca br. o założeniu akademii piłkarskiej trójstronnie podpisany przez potencjalnych założycieli: Pawła Adamczyka i Bogdana Bachmatiuka i Prezesa MKS „Nysa” Kłodzko Marka Szpaka oraz głównego patrona Burmistrza Kłodzka, Bogusława Szpytmy – informuje Witold Krzelowski, wiceprezes Nysy. Praktycznie akademia zacznie funkcjonować dopiero od stycznia wraz z uchwaleniem nowego budżetu, kiedy to pieniądze zostaną wydzielone na piłkę dziecięcą i młodzieżową.

- Akademia będzie funkcjonować w strukturach klubu na podstawie umowy o współpracy, będzie miała także swój wewnętrzny regulamin zgodny ze zmienianym statutem klubu. Szkoleniem będą objęte wszystkie grupy treningowe oprócz seniorów – dodaj wiceburmistrz Kłodzka. Akademia posiada swoje subkonto w klubie, założone w kwietniu, które daje możliwość pozyskiwanie środków poza budżetowych na funkcjonowanie Akademii. - Na pewno jeśli uda się pozyskać sponsorów i będzie zwiększony budżet to na Dolnym Śląsku będziemy znaczącym klubem w szkoleniu dzieci – zapowiada kłodzki szkoleniowiec. Zarządcy będą mieli swobodę decyzyjną jeśli chodzi o tworzenie nowych grup, zatrudniania trenerów i innych spraw organizacyjno – szkoleniowych. Chcą także utworzyć drużyny w każdym roczniku.

- Myślę, że już teraz nie mamy się czego wstydzić, bo przy naprawdę skromnym budżecie pod względem sportowym nasze drużyny dziecięce i młodzieżowe z powodzeniem rywalizują z dużymi ośrodkami na Dolnym Śląsku – mówi P. Adamczyk.