Facebook

Wygrane derby i zdobyty medal młodzików [foto]

Trzecie miejsce zajęli piłkarze Nysy Kłodzko w Turniej Młodzików rozgrywanym w ramach Dni Kłodzka. W meczu o brązowy medal wygrali 2:0 z Orlikiem Kłodzko. Na piątym miejscu uplasował się drugi zespół Nysy.

Dostępna jest GALERIA ZDJĘĆ.

W zawodach wzięło udział osiem drużyny, które swoje mecze równoległe rozgrywały na dwóch boiskach. Wystąpiła Nysa I Kłodzko, Orlik II Kłodzko, Lechia Dzierżoniów oraz Iskra Jaszkowa Dolna, które trafiły do grupy pierwszej. Z kolei w drugiej znalazł się drugi zespół Nysy, Orlik I Kłodzko, Orzeł Ząbkowice Śląskie i Unia Złoty Stok.

Najlepsza wśród ekip pierwszej grupy okazała drużyna z Dzierżoniowa, która z kompletem punktów zajęła pierwsze miejsce. Tuż za nią uplasowała się Nysa, która najpierw rozgromiła 6:0 drugi zespół Orlika, później wysoko przegrała 0:2 z Lechią i na koniec pokonała 3:0 Iskrę. Dalsze miejsca zajęły ekipy Iskry (1 pkt) i Orlika (1 pkt). W drugiej grupie dziewięć punktów w trzech meczach zdobyli ząbkowiczanie. Druga lokata przypadła Orlikowi, który zgromadził na swoim koncie sześć oczek. Pozostałe ekipy wywalczyły po jednym punkcie, Nysa II Kłodzko oraz Unia Złoty Stok. Wyżej z uwagi na korzystniejszy bilans bramkowy sklasyfikowana został kłodzka ekipa.

Miejsce wywalczone w fazie grupowej uprawniało do gry o końcowe miejsce w zawodach. Najpierw rozegrano pojedynek o siódme miejsce, który 7:1 wygrali piłkarze ze Złotego Stoku, pokonując Orlika II. Piąte miejsce zajął drugi zespół Nysy, wygrywając 6:0 z Iskrą. Mecz o brązowy medal przyniósł derbowy pojedynek pomiędzy Nysą, a Orlikiem. Tutaj triumfował MKS, wygrywając 2:0. Emocji nie zabrakło również w meczu finałowym, gdzie zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka. W regulaminowym czasie gry pomiędzy Orłem, a Lechią był remis 2:2. W dodatkowym czasie gola na wagę triumfu strzelili dzierżoniowianie. 

Wyniki fazy grupowej – Grupa I:
Nysa I – Orlik II 6:0
Lechia – Iskra 6:0
Nysa I – Iskra 3:0
Lechia – Orlik I 7:0
Orlik – Iskra 1:1
Nysa I – Lechia 0:2

Wyniki fazy grupowej – Grupa II
Orzeł – Unia 2:0
Orlik I – Nysa II 1:0
Orzeł – Nysa II 1:0
Unia – Orlik I 1:3
Unia – Nysa II 1:1
Orzeł – Nysa I 2:1

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1.Lechia Dzierżoniów
2. Orzeł Ząbkowice Śląskie
3. Nysa I Kłodzko
4. Orlik I Kłodzko
5. Nysa II Kłodzko
6. Iskra Jaszkowa Dolna
7. Unia Złoty Stok
8. Orlik II Kłodzko