Facebook

Nysa rywalizowała w Młodzieżowym Pucharze Lata

Tuż za podium uplasowali się piłkarze Nysy Kłodzko w Młodzieżowym Turnieju o Puchar Lata rozgrywanego w Dusznikach-Zdroju. W ośmioosobowej stawce zawodnicy z Kłodzka z rocznika 2001 i młodsi uplasowali się na czwartym miejscu.

Do rozgrywek stanęło osiem drużyn. Dwie ekipy wystawiła drużyna Zamka Gorzanów, gdyż w ostatniej chwili z zawodów wycofał się Hutnik Szczytna. Zespoły podzielono na dwie grupy. W pierwszej znalazły się dwie ekipy z Kłodzka, Nysa i Orlik oraz Zamek Gorzanów, a także gospodarze - Pogoń Duszniki Zdrój. Drużyna prowadzona przez Kamila Krzywdę wygrała dwa spośród trzech meczów. Najpierw kłodzczanie ograli 3:1 gospodarzy, a później 1:0 Zamek. W meczu decydującym o pierwszej lokacie w grupie Nysa uległa minimalnie Orlikowi. Z sześcioma punktami MKS zajął drugie miejsce, za plecami Orlika, a przed Pogonią Duszniki Zdrój i Zamkiem II Gorzanów.

W grupie drugiej zagrał ząbkowicki Orzeł, Włókniarz Kudowa Zdrój i pierwszy zespół z Gorzanów oraz drużyna z powiatu gliwickiego, LZS Amator Rudziniec. Bezkonkurencyjny nie tylko w fazie grupowej, ale i w całym zawodach okazał się Orzeł. Ząbkowiczanie wygrali wszystkie mecze, a w finale nie dali szans podopiecznym Mariusza Sobczyka, gromiąc 8:1. Inny zespół z Kłodzka także nie sprostał rywalowi w fazie medalowej. W meczu o brązowy medal Nysa przegrała 0:6 z Zamkiem Gorzanów. – Popełniliśmy sporo błędów, brakowało też koncentracji, do tego sporo prostych błędów w obronie i to miało przełożenie na taki rezultat w tym meczu. Oczywiście, teraz mamy materiał do ćwiczeń na treningach. Na marginesie wspomnę, iż dwóch zawodników musiało wcześniej wyjechać i w spotkaniu z Zamkiem musieliśmy sobie radzić bez graczy rezerwowych – podsumował trener Nysy, Kamil Krzywda. Dalsze miejsce zajęły ekipy Amatora, który pokonał Pogoń i kolejno Włókniarz oraz Zamek.

Wyniki - grupa A:
Pogoń – Nysa 1:3
Orlik – Zamek II 4:0
Pogoń – Orlik 0:4
Nysa – Zamek II 1:0
Pogoń – Zamek II 1:0
Orlik – Nysa 1:0

Tabela grupy A:
1.    Orlik Kłodzko 9 pkt
2.    Nysa Kłodzko 6 pkt
3.    Pogoń Duszniki Zdrój 3 pkt
4.    Zamek II Gorzanów 0 pkt

Wyniki - grupa B:
Włókniarz – Orzeł 0:9
Amator – Zamek I 0:0
Włókniarz – Amator 0:4
Orzeł – Zamek I 2:1
Amator – Orzeł 0:3
Zamek – Włókniarz

Tabela grupy B:
1.    Orzeł Ząbkowice Śląskie 9 pkt (14:1)
2.    Zamek Gorzanów 7 pkt (2:5)
3.    Amator Rudziniec 4 pkt (3:1)
4.    Zamek I Gorzanów 0 pkt (0:19)

Faza finałowa:
7 miejsce: Włókniarz Kudowa Zdrój – Zamek II Gorzanów 3:0
5 miejsce: Pogoń Duszniki Zdrój – Amator Rudziniec 1:8
3. miejsce: Zamek Gorzanów - Nysa Kłodzko 6:0
1. miejsce: Orlik Kłodzko - Orzeł Ząbkowice Śl. 1:8