Facebook

Zapowiedź: Wyjazd do Żarowa

W niedzielę (11.11.) juniorzy starsi Nysy zagrają w Żarowie, z miejscowymi Zjednoczonymi, którzy w ostatnim czasie spisują się bardzo słabo, wciąż mając jednak kontakt z ligową czołówką.

Zawodnicy z Żarowa zajmują siódme miejsce w tabeli, z 17. punktami na swoim koncie, z kolei nasi gracze znajdują się na czwartej pozycji, mając w swoim dorobku 22. oczka.

Podopieczni Mariusza Kowalskiego, mimo że wciąż mają punktowy kontakt z ligową czołówką to w ostatnim czasie spisują się bardzo słabo, w pięciu spotkaniach wygrywając jedynie jeden, 1:0 z Cukrownikiem Pszenno. Przegrali 0:3 z Bielawianką Bielawa, 0:6 z Piastem II Nowa Ruda, 1:5 z Unią Bardo i w ostatniej kolejce 1:2 z Victorią Świebodzice. Zjednoczeni to typowy zespół własnego boiska, na którym uzbierał aż piętnaście punktów, natomiast z wyjazdów przywiózł zaledwie dwa. Żarowianie również mało strzelają, bo tylko 17. goli, a sporo tracą, bo aż 29, a najlepszym strzelcem zespołu, z sześcioma bramkami jest Mateusz Kołodziej.

Z kolei zawodnicy Jacka Piwowara spisują się w aktualnych rozgrywkach naprawdę dobrze, niestety mając dość spory dystans do prowadzącej trójki, Bielawianki Bielawa, Victorii Świebodzice i AKS-u Strzegom, która wyraźnie uciekła reszcie stawki. Ostatnio nasi juniorzy, po dwóch bramkach Damiana Szafrańskiego i golach Łukasza Tracza i Macieja Pawłowskiego ograli 4:1 Piławiankę Piława Górna, a wcześniej pokonali jeszcze 4:1 Karoliną Jaworzyna Śląska i 7:2 Gónik Boguszów-Gorce i przegrali 2:5 z AKS-em Strzegom i 1:2 z Polonią Bystrzyca Kłodzka.

W poprzednim sezonie oba zespoły spotkały się ze sobą dwukrotnie. W Żarowie Nysa wygrała 1:0, natomiast w Kłodzku padł remis 2:2, mimo że kłodzczanie prowadzili różnicą dwóch bramek, tracąc prowadzenie już w doliczonym czasie gry. Trener Nysy, Jacek Piwowar powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników, a być może będzie miał skorzystać kilku zawodników grających w juniorach młodszych i seniorach. Mecz odbędzie się w niedzielę (11.11.) o godz. 11:30 na boisku w Żarowie. Zbiórka zawodników o godz. 9:00.


ZESTAW PAR 14. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH:
Podgórze Wałbrzych - Polonia Bystrzyca Kłodzka Nasz typ: 1:1.
Karolina Jaworzyna Śląska - AKS Strzegom Nasz typ: 0:2.
Śnieżnik Domaszków - Górnik Boguszów Gorce Nasz typ: 3:0.
Piławianka Piława Górna - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 1:1.
Zjednoczeni Żarów - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:1.
Bielawianka Bielawa - Victoria Świebodzice Nasz typ: 2:1.
Piast II Nowa Ruda - Szczyt Boguszów Gorce Nasz typ: 2:0.
Cukrownik Pszenno - Unia Bardo Nasz typ: 0:2.