Facebook

Zapowiedź: Przyjeżdża niepokonany lider

W niedzielę (18.11.) juniorzy starsi Nysy podejmą na własnym boisku lidera rozgrywek, Bielawianką Bielawa. Bielawianka jeszcze w tym sezonie nie zaznała jeszcze goryczy porażki, jedynie raz tracąc punkty!

Zespół z Bielawy kroczy od zwycięstwo do zwycięstwa, pokonując kolejnych rywali, którzy staną na ich drodze do sukcesu. Jednak Nysa będzie chciała sprawić sensację i zostać pierwszym zespołem, który pokona Bielawianką.

Bielawianka już przed sezonem wymieniana była jako główny kandydat do mistrzostwa i awansu do Ligi Dolnośląskiej Juniorów. I to się w pełni sprawdza, bo podopieczni Radosława Lodzińskiego, który zastąpił w trakcie rundy jesiennej Jarosława Machowskiego zdecydowanie przewodzą stawce i pewnie zmierzają do określonego celu. Bielawianie zdobyli dotychczas 37. punktów, tracąc punkty jedynie w Domaszkowie, gdzie zremisowali 2:2 ze Śnieżnikiem, a ostatnio w hicie kolejki pokonali na własnym boisku 3:1 Victorię Świebodzice.

Z kolei Nysa nie spisuje się tak znakomicie, jak Bielawianka, ale również znajduje się w ścisłej czołówce ligi. Zawodnicy Jacka Piwowara ugrali, jak na razie 25. punktów i zajmują czwarte miejsce w tabeli, mając jednak spory dystans do prowadzącej trójki, właśnie Bielawianki oraz Victorii Świebodzice i AKS-u Strzegom. W ostatniej kolejce kłodzczanie wygrali 2:0 w Żarowie, ze Zjednoczonymi, a wcześnie ograli 4:1 Karolinę Jaworzyna Śląska oraz Piławiankę Piława Górna i będą chcieli kontynuować zwycięską passę. Jednak przed nimi bardzo, ale to bardzo trudne zadanie.

- Mecz zapowiada się niezmiernie ciekawie i postaramy się sprawić sobie miłą niespodziankę, mimo że do Kłodzka przyjeżdża niepokonany jeszcze zespół  - mówi przed meczem zawodnik Nysy, Grzegorz Kaczmarek. W poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się dwukrotnie. W Bielawie, Bielawianka wygrała 5:0, natomiast w Kłodzku Nysa odniosła zwycięstwo 2:0. Trener Nysy, Jacek Piwowar powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników. Mecz odbędzie się w niedzielę (18.11.) o godz. 11:00 na boisku w Kłodzku. Zbiórka zawodników o godz. 10:00.

ZESTAW PAR 15. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH:
Unia Bardo - Podgórze Wałbrzych Nasz typ: 3:0.
SP Szczyt Boguszów-Gorce - Cukrownik Pszenno Nasz typ: 2:2.
Victoria Świebodzice - Piast II Nowa Ruda Nasz typ: 3:1.
Nysa Kłodzko - Bielawianka Bielawa Nasz typ: 0:2.
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Zjednoczeni Żarów Nasz typ: 1:1.
Górnik Boguszów-Gorce - Piławianka Piława Górna Nasz typ: 0:2.
AKS Strzegom - Śnieżnik Domaszków Nasz typ: 2:0.
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 2:0.