Facebook

Zapowiedź: Na koniec ze Śnieżnikiem

Trudny wyjazd na zakończenie rundy jesiennej czeka juniorów starszych Nysy. W niedzielę (25.11.) podopieczni Jacka Piwowara rozegrają zaległy pojedynek w Domaszkowie, z tamtejszym Śnieżnikiem.

Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany 28 października, lecz w związku z obfitymi opadami śniegu OZPN Wałbrzych odwołał niemal wszystkie spotkania, również spotkanie Śnieżnika z Nysą.

Śnieżnik spisuje się w tym sezonie całkiem dobrze, podobnie jak Nysa i zajmuje siódme miejsce w tabeli, z dorobkiem 21. punktów. Zawodnicy Sylwestra Mendela większość punktów zdobyli na własnym boisku, gdzie także jako jedyni potrafili urwać punkty liderowi, Bielawiance Bielawa, remisując 2:2. W ostatniej kolejce gracze z Domaszkowa przegrali 3:4 z AKS-em Strzegom, a wcześniej pokonali 4:1 Górnika Boguszów-Gorce i Zamka Kamieniec Ząbkowicki. Najlepszym strzelcem zespołu, z dziewięcioma bramkami na koncie jest Michał Socha.

Z kolei Nysa znajduje się na czwartej pozycji, mając 25. punktów. W ubiegłej kolejce kłodzczanie ulegli 3:5 Bielawiance Bielawa, choć mogli pokusić się o remis, a nawet zwycięstwo. W poprzednich meczach gracze Jacka Piwowara pokonali 2:0 Zjednoczonych Żarów i 4:1 Karolinę Jaworzyna Śląska oraz Piławiankę Piława Górna. Tym samym Nysa będzie chciała się  zrehabilitować za ostatnią porażkę i dobrze zakończyć, już udaną rundę jesienną. Jednak przed nimi trudne zadanie.

- Chcemy dobrze zakończyć niezłą jesień i jedziemy do Domaszkowa po zwycięstwo, lecz musimy uważać, bo Śnieżnik to silny zespół - mówi zawodnik Nysy, Tomasz Wcisło. W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się dwukrotnie. W Domaszkowie, Śnieżnik pewnie wygrał 5:2, a bramki dla Nysy zdobywali wtedy Tomasz Wcisło i Mateusz Plata, natomiast w Kłodzku padł bezbramkowy remis. Trener Nysy, Jacek Piwowar będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, także z zespołu juniorów młodszych. Mecz odbędzie się w niedzielę (25.11.) o godz. 13:30 na boisku w Domaszkowie. Zbiórka zawodników o godz. 12:00.

ZESTAW PAR 12. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH:
Podgórze Wałbrzych - AKS Strzegom Nasz typ: 0:2.
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Górnik Boguszów-Gorce Nasz typ: 3:0.
Karolina Jaworzyna Śląska - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 1:3.
Śnieżnik Domaszków - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:1.
Piławianka Piława Górna - Victoria Świebodzice Nasz typ: 1:2.
Zjednoczeni Żarów - SP Szczyt Boguszów-Gorce Nasz typ: 2:1.
Bielawianka Bielawa - Unia Bardo Nasz typ: 2:0.
Piast II Nowa Ruda - Cukrownik Pszenno Nasz typ: 2:0.