Inauguracyjna porażka juniorów

Od porażki rozpoczęli zmagania juniorzy starsi Nysy w rozgrywkach ligi okręgowej. W pierwszej kolejce środowego meczu rywalem była Bielawianka Bielawa.

Poniżej relacja z meczu.

Pierwsza połowa meczu to wyrównana gra obu drużyn. Swoje okazje mieli zawodnicy Nysy jednak ich akcje nie zostały poparte golem. W  30. minucie niepotrzebny faul w polu karnym Wawryniuka  i goście objęli prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym. Do wyrównania powinien doprowadzić Głuszczynski, który w sytuacji sam na sam próbował przelobować bramkarza Bielawianki, jednak piłka minęła światło bramki.

W drugiej  połowie  meczu kolejnej okazji do wyrównania nie wykorzystali gospodarze. Tym razem jedenastkę otrzymała Nysa, ale rzut karny wykonywany  przez Kubiesa  piękna paradą obronił bramkarz przyjezdnych. W odpowiedzi swojej okazji nie zmarnowali zawodnicy z Bielawy, wykorzystując rzut wolny z około 17 metrów. Tym samym Bielawianka ustaliła  wynik spotkania na 2:0

- Pomimo porażki moi zawodnicy rozegrali dobre spotkanie i przy odrobinie szczęści mogli pokusić się o punkt w meczu z trudnym przeciwnikiem, jakim zawsze jest drużyna z Bielawy. Biorąc pod uwagę jak zmieniła się kadra juniorów w tym sezonie, a także wiek grających chłopców,  można być zadowolonym z postawy na boisku i liczyć na to, że przy ciężkiej pracy i zaangażowaniu na treningach wyeliminujemy błędy,  które popełniliśmy – podsumował trener Przemysław Gajek.

Nysa zagrała w składzie: Jurek - Walczak ,Wawryniuk (Borysiewicz),Włosek, Mistarz (Pasternak), Gałka M, Mordarski (Siekaniec), Bachmatiuk (Inglot), Kubies ,Głuszczyński (Madejczyk).