Facebook

Zapowiedź: Derbowy powrót na własne boisko

Juniorzy starsi Nysy wracają na własne boisko i w niedzielę (19.05.) podejmą w derbach powiatu kłodzkiego Polonię Bystrzyca Kłodzka. Będzie to pojedynek czwartej z piątą drużyną w tabeli.

Nysa zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 38. punktów i meczem mniej od Polonii, która znajduje się na piątej pozycji, z 37. punktami. Oba zespoły walczą, aby zająć na koniec sezonu czwarte miejsce.

Podopieczni Ryszarda Trafisza zdobyli na wiosnę już dwanaście punktów, pokonując 7:0 Śnieżnika Domaszków, 9:2 Unię Bardo, 6:3 Victorię Świebodzice i remisując 1:1 z Bielawianką Bielawa, 3:3 z Cukrownikiem Pszenno i 3:3 z Piławianką Piława Górna. Przegrali natomiast 3:4  Piastem Nowa Ruda i 1:2 ze Szczytem Boguszów-Gorce. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Grudzień, który zdobył dotychczas piętnaście bramek. Natomiast dziesięć goli strzelił Fabian Dyl.

Z kolei zawodnicy Jacka Piwowara zmazali plamę po blamażu z AKS-em Strzegom, z którym przegrali 2:6 i wygrali 3:0 z Cukrownikiem Pszenno. Wcześniej ograli jeszcze 3:2 Zamka Kamieniec Ząbkowicki, 5:0 Górnika Boguszów-Gorce, bezbramkowo zremisowali ze Szczytem Boguszów-Gorce oraz ulegli 2:3 Victorii Świebodzice i 2:4 Podgórzu Wałbrzych. - Mecz będzie trudny, ponieważ Polonia to wymagający przeciwnik, jednak jeśli narzucimy swój styl i będziemy wykorzystywać sytuacje bramkowe to możemy pokusić się o zwycięstwo - mówi przed meczem obrońca Nysy, Wojciech Ludwiniak. Oby tak też było.

W rundzie jesiennej lepsza okazała się Polonia, która wygrała 2:1, choć kłodzczanie długo prowadzili po bramce Mateusza Platy. Dla bystrzyczan trafiali wtedy Konrad Bugara i Jarosław Kruk. Pojedynek z Polonią odbędzie się w niedzielę (19.05.) na boisku w Kłodzko o godzinie 14:00. Zbiórka zawodników o godz. 13:00.

ZESTAW PAR 25. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH (14:30):
Nysa Kłodzko - Polonia Bystrzyca Kłodzka Nasz typ: 1:1.
Unia Bardo - Piławianka Piława Górna Nasz typ: 1:2.
Cukrownik Pszenno - Zjednoczeni Żarów Nasz typ: 2:2.
Victoria Świebodzice - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 3:2.
Piast Nowa Ruda - Bielawianka Bielawa Nasz typ: 1:1.
Podgórze Wałbrzych - Górnik Boguszów-Gorce Nasz typ: 2:1.
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - AKS Strzegom (22.05.) Nasz typ: 0:2.
Szczyt Boguszów-Gorce - Śnieżnik Domaszków (12.06.) Nasz typ: 2:2.