Facebook

Zapowiedź: Następna daleka podróż

Następny daleki wyjazd czeka juniorów starszych Nysy, którzy w niedzielę (26.05.) zagrają w Jaworzynie Śląskiej, z tamtejszą Karoliną, czyli zespołem walczącym o utrzymanie w rozgrywkach. Z kolei Nysa gra o czwarte miejsce na koniec sezonu.

Karolina zajmuje jedenaste miejsce w tabeli, z dorobkiem 24. punktów, nie mając praktycznie jednak żadnej przewagi nad strefą spadkową. Taką samą ilość punktów mają Cukrownik Pszenno, Szczyt Boguszów-Gorce i Podgórze Wałbrzych.

Zawodnicy Grzegorza Ignatowicza spisują się w rundzie wiosennej naprawdę przyzwoicie i zdobyli dotychczas dwanaście punktów, jednak wciąż muszą walczyć o utrzymanie. Pokonali 5:1 Cukrownika Pszenno, 6:0 Unię Bardo, 3:2 Szczyt Boguszów-Gorce, zremisowali 3:3 ze Zjednoczonymi Żarów, 3:3 z Bielawianką Bielawa i 1:1 ze Śnieżnikiem Domaszków, a także przegrali 0:4 z Piastem Nowa Ruda i w ostatniej kolejce 1:3 z Victorią Świebodzice. Najlepszym strzelcem zespołu jest Paweł Wysota, który strzelił jak na razie siedem goli.

Z kolei Nysa znajduje się na czwartym miejscu, mając na swoim koncie 39. punktów, a ostatnio podzielili się punktami z Polonią Bystrzyca Kłodzka, remisując 1:1. - Mimo że rozegraliśmy przeciętny mecz to pozostał niedosyt - mówił po meczu Grzegorz Kaczmarek. Wcześniej wygrali 3:2 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki, 5:0 z Górnikiem Boguszów-Gorce i 3:0 z Cukrownikiem Pszenno, bezbramkowo zremisowali ze Szczytem Boguszów-Gorce oraz ulegli 2:3 Victorii Świebodzice, 2:3 Podgórzu Wałbrzych i 2:6 AKS-owi Strzegom.

W rundzie jesiennej zdecydowanie lepsza okazała się Nysa, która wygrała w Kłodzku 4:1, a bramki zdobyli wówczas Łukasz Tracz, Grzegorz Kaczmarek, Marcin Górski i gol samobójczy. Pojedynek z Karoliną odbędzie się w niedzielę (26.05.) na boisku w Jaworzynie Śląskiej o godzinie 14:30. Zbiórka zawodników o godz. 12:00.

ZESTAW PAR 26. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH (14:30):
Śnieżnik Domaszków - Victoria Świebodzice (13:30) Nasz typ: 0:2.
Podgórze Wałbrzych - Piast Nowa Ruda Nasz typ: 1:1.
Bielawianka Bielawa - Cukrownik Pszenno Nasz typ: 2:0.
Karolina Jaworzyna Śląska - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:1.
Zjednoczeni Żarów - Unia Bardo Nasz typ: 3:1.
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 2:1.
Piławianka Piława Górna - Szczyt Boguszów-Gorce Nasz typ: 1:1.
AKS Strzegom - Górnik Boguszów-Gorce Nasz typ: 3:0.