Facebook

Juniorzy startują w Kamieńcu

W ten weekend rozgrywki inaugurują juniorzy starsi Nysy Kłodzko. Podobnie jak pierwszy zespół, kłodzczanie również swój pierwszy mecz rozegrają w Kamieńcu Ząbkowickim. - Postaramy się przywieźć trzy punkty do Kłodzka - zapowiada Tomasz Wcisło.

Do rozgrywek kłodzczanie przystąpią w mocno zmienionym zestawieniu. Wraz z sezonem 2012/2013 wiek juniora ukończyło pięciu zawodników: Konrad Chmielewski, Rafał Adamczyk, Bartłomiej Lemiński, Maciej Pawłowski i Damian Szafrański. W ich miejscu przyszło pięciu wyróżniających się juniorów młodszych: Bońkowski, Fedorec, Pierzchalski, Iwanowicz oraz golkiper Gajewski. - Ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Postaramy się przywieźć trzy punkty do Kłodzka - zapowiada prawy obrońca Nysy, Tomasz Wcisło. [wypowiedź zamekkamieniec.futbolowo.pl]
 
W poprzednich rozgrywkach dwukrotnie triumfowali podopieczni Jacka Piwowara. Na boisku w Kamieńcu Ząbkowickim Nysa wygrała 3:2, a w Kłodzku miejscowi rozgromili rywali 5:0. Z kolei dwa lata temu już lepszy był Zamek na swoim terenie, wygrywając 5:2. W rewanżu padł bezbramkowy remis.

Inauguracja ligi okręgowej juniorów starszych dla Nysy odbędzie się w niedzielę o godz. 14:30 w Kamieńcu Ząbkowickim. Zawody z Zamkiem posędziuje G. Rempalski z Podokręgu Piłki Nożnej w Świdnicy.