Facebook

Żądni rehabilitacji

W niedzielę (1.09.) juniorzy starsi Nysy zainaugurują nowy sezon na własnym boisku. Podopieczni Jacka Piwowara podejmą beniaminka rozgrywek, LKS Bystrzyca Górna i będą chcieli za wszelką cenę wygrać, aby zrehabilitować się za wysoką porażkę z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki.

Rozpoczęcie ligowych rozgrywek zupełnie nie wyszło kłodzczanom, którzy przegrali 0:4 w Kamieńcu Ząbkowickim, z Zamkiem, będąc zespołem bezdyskusyjnie słabszym. - Zagraliśmy na zbyt dużym luzie, wychodząc jakby na sparing i to nas zgubiło. Straciliśmy szybko bramkę i nie potrafiliśmy się już podnieść - powiedział kapitan Nysy, Adam Bońkowski, mając jednocześnie nadzieję, że w kolejnych meczach będzie już dużo lepiej. Ten kolejny mecz to pojedynek z beniaminkiem, LKS-em Bystrzyca Górna, który zastąpił wycofane z rozgrywek Podgórze Wałbrzych, a w pierwszej kolejce przegrał 1:3 z Piastem Nowa Ruda.

Tym samym ambicje juniorów starszych Nysy zostały w Kamieńcu Ząbkowickim mocno nadszarpnięte, którzy są żądni rehabilitacji i zapowiadają walkę od pierwszej minuty. Miejmy nadzieję, że nie będą to ponownie puste słowa. - Chcemy zmazać plamę po Zamku i pokazać, że był to jedynie wypadek przy pracy. Nikt się jednak przed nami nie położy i nie odda punktów za darmo. Musimy więc zostawić sporo zdrowia i serce i wtedy będzie dobrze - mówi obrońca Nysy, Tomasz Wcisło.

Natomiast jeśli chodzi o sprawy kadrowe to niepewny jest występ Kacpra Fedorca, który w meczu z Zamkiem złamał nos, 
a także zabraknie Dawida Ciupidera i Tomasza Pierzchalskiego. Obaj wybiorą się z pierwszym zespołem do Stronia Śląskiego. Do dyspozycji trenera będą już jednak Amadeusz Gębski i Daniel Gołda.

Pojedynek z LKS-em odbędzie się w niedzielę (1.09.) na boisku w Kłodzku o godzinie 14:30, a zawody poprowadzi Marcin Janusz z PPN-u Kłodzko. Zbiórka zawodników o godz. 13:30.

Przewidywalny skład Nysy: Gajewski - Kaczmarek, Ziental, Sasinowski, Wcisło, Górski, Dziedzic, Bońkowski, Iwanowicz, Adamczewski, Gołda.

ZESTAW PAR 2. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH (14:30):
Szczyt Boguszów-Gorce - Piast Nowa Ruda Nasz typ: 1:1.
Nysa Kłodzko - LKS Bystrzyca Górna Nasz typ: 2:1.
Karolina Jaworzyna Śląska - Zamek Kamieniec Ząbkowicki (14:00) Nasz typ: 0:1.
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Bielawianka Bielawa Nasz typ: 2:2.
Piławianka Piława Górna - Czarni Wałbrzych (13:00) Nasz typ: 1:0.
Cukrownik Pszenno - Iskra Jaszkowa Dolna (13:00) Nasz typ: 1:1.
MKS Szczawno Zdrój - Zjednoczeni Żarów Nasz typ: 2:2.
Victoria Świebodzice - AKS Strzegom (14:00) Nasz typ: 1:1.