Facebook

Wyjazdowe derby juniorów

Niewiele czasu na odpoczynek mieli juniorzy starsi Nysy, którzy w środę (4.09.) w ramach derbów powiatu kłodzkiego zagrają w Nowej Rudzie, z Piastem. Kłodzczanie podbudowani ostatnim zwycięstwem z LKS-em Bystrzyca Górna chcą ponownie sięgnąć po trzy punkty.

Juniorzy starsi Nysy zrehabilitowali się za inauguracyjną porażkę 0:4 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki i pokonali 3:0 LKS Bystrzyca Górna. Dobrą formą błysnął Bartosz Adamczewski, który zdobył dwie bramki. - Wyciągnęliśmy wnioski i zrobiliśmy spory postęp w porównaniu do meczu z Zamkiem - mówił po meczu z LKS-em Grzegorz Kaczmarek. Teraz Nysa chce odnieść zwycięstwo na terenie największego rywala.

Piast zdobył dotychczas cztery punkty, na co składa się zwycięstwo 3:1 z LKS-em Bystrzyca Górna i remis 2:2 ze Szczytem Boguszów-Gorce. Szczególnie cenny może okazać się punkt zdobyty w Boguszowie-Gorce, gdzie noworudzianie przegrywali do 85. minuty różnicą dwóch bramek i zdołali odwrócić losy meczu. 

Do dyspozycji szkoleniowca ponownie będą Łukasz Bury, Paweł Paczka, Karol Strzygocki i Mateusz Krawczak, którzy ostatnio dołączyli do zespołu i znaleźli się wśród rezerwowych w meczu z LKS-em. Z kolei wątpliwy jest występ Marcina Górskiego, mającego problem z kostką. Pojedynek z Piastem odbędzie się w środę (4.09.) na boisku w Nowej Rudzie o godz. 16:00.

Przewidywalny skład Nysy: Gajewski - Fedorec, Ziental, Sasinowski, Wcisło, Kaczmarek, Dziedzic, Bońkowski, Gębski, Górski, Adamczewski.

ZESTAW PAR 3. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH (16:00):
AKS Strzegom - Szczyt Boguszów-Gorce Nasz typ: 1:1.
Zjednoczeni Żarów - Victoria Świebodzice Nasz typ: 2:2.
Iskra Jaszkowa Dolna - MKS Szczawno Zdrój Nasz typ: 2:1.
Czarni Wałbrzych - Cukrownik Pszenno Nasz typ: 1:0.
Bielawianka Bielawa - Piławianka Piława Górna Nasz typ: 2:0.
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Polonia Bystrzyca Kłodzka Nasz typ: 2:1.
LKS Bystrzyca Górna - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 1:2.
Piast Nowa Ruda - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:1.