Facebook

Zbliżyć się do czołówki

Po raz drugi z rzędu juniorzy starsi Nysy zagrają na wyjeździe. Tym razem zawodnicy Jacka Piwowara zmierzą się w Boguszowie-Gorce, ze Szczytem. Celem kłodzczan jest zwycięstwo, które pozwoli zbliżyć się do czołówki. Nie będzie to jednak łatwe.

Szczyt dobrze wszedł w sezon i z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Podopieczni Kamila Jasińskiego pokonali 4:2 Victorię Świebodzice, 2:0 AKS Strzegom oraz pechowo zremisowali 2:2 z Piastem Nowa Ruda, z którym prowadzili różnicą dwóch bramek do 85. minuty. Najlepszym strzelcem, z trzema bramkami jest Kamil Kuna.

Z kolei Nysa ma na swoim koncie cztery punkty. Najpierw przegrała 0:4 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki, potem wygrała 3:0 z LKS-em Bystrzyca Górna, a ostatnio dość szczęśliwie zremisowała 2:2 z Piastem Nowa Ruda. W dobrej formie jest Bartłomiej Adamczewski, który w dwóch ostatnich meczach zdobył trzy bramki. - Jesteśmy dobrze przygotowani do meczu ze Szczytem i chcemy tam  odnieść zwycięstwo - mówi przed meczem Marcin Ziental. I oby tak też było.

Po dwumeczowej absencji na ławkę trenerską wraca Jacek Piwowar, który będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Prawdopodobnie w wyjściowym składzie znajdzie się Marcin Górski, który z powodu kontuzji musiał opuścić boisku w meczu z Piastem. Pojedynek ze Szczytem odbędzie się w niedzielę (8.09.) na boisku w Boguszowie-Gorce o godz. 13:30. Zbiórka zawodników o godz. 10:50.

Przewidywalny skład Nysy: Gajewski - Fedorec, Ziental, Sasinowski, Wcisło, Gębski, Dziedzic, Bońkowski, Kaczmarek, Górski, Adamczewski.

ZESTAW PAR 4. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH (13:30):

Polonia Bystrzyca Kłodzka - LKS Bystrzyca Górna Nasz typ: 3:0.
Karolina Jaworzyna Śląska - Piast Nowa Ruda (11:00) Nasz typ: 0:2.
Szczyt Boguszów-Gorce - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:1.
Piławianka Piława Górna - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 0:2.
Cukrownik Pszenno - Bielawianka Bielawa Nasz typ: 0:3.
MKS Szczawno Zdrój - Czarni Wałbrzych Nasz typ: 2:1.
Victoria Świebodzice - Iskra Jaszkowa Dolna Nasz typ: 2:2.
AKS Strzegom - Zjednoczeni Żarów (16:00) Nasz typ: 1:1.