Facebook

Przyjeżdża Karolina

Po dwóch meczach wyjazdowych tym razem juniorzy starsi Nysy zagrają u siebie. Kłodzczanie podejmą Karolinę Jaworzyna Śląska. Oba zespoły dzieli jedynie punkt.

W tych dwóch spotkaniach kłodzczanie zdobyli jedynie punkt - zremisowali 2:2 z Piastem Nowa Ruda i przegrali 0:2 z Szczytem Boguszów-Gorce. Wcześniej wygrali 3:0 z LKS-em Bystrzyca Górna oraz ulegli 0:4 Zamkowi Kamieniec Ząbkowicki i z dorobkiem czterech punktów zajmują ósme miejsce w tabeli. - Chcemy zrehabilitować się za ostatnią porażkę. Mamy zamiar od razu ruszyć na na Karolinę, więc na pewno będzie widać zaangażowanie i chęć zwycięstwa - mówi Adam Bońkowski. Podobne zapowiedzi były po inauguracji w Kamieńcu Ząbkowickim. Wtedy się udało i podopieczni Jacka Piwowara wygrali.

Karolina natomiast znajduje się na czternastej pozycji z trzema punktami, które zawdzięczają wygranej 2:0 z Piastem Nowa Ruda. Wcześniej przegrali kolejno 3:1 z Bielawianką Bielawa, 3:1 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki i 3:0 z LKS-em Bystrzyca Górna. Zwłaszcza porażka z beniaminkiem może zaskakiwać, ponieważ w tym spotkaniu zawodnicy Grzegorza Ignatowicza (tego samego, który zdobył bramkę z Nysą i przewodzi klasyfikacji strzelców) byli zdecydowanym faworytem.

Ponownie między słupkami powinien wystąpić Łukasz Bury, który zadebiutował ze Szczytem, zastępując Marka Gajewskiego. Z kolei na pewno nie zagra Kacper Fedorec, który jak pisaliśmy zerwał więzadła w kolanie i czeka go długi rozbrat z futbolem. Pojedynek z Karoliną odbędzie się w środę (11.09.) na boisku w Kłodzku o godz. 16:00. Zawody poprowadzi Dawid Aksamit z PPN-u Kłodzko.

Przewidywalny skład Nysy: Bury - Gębski, Ziental, Sasinowski, Wcisło, Górski, Ciupider, Dziedzic, Bońkowski, Kaczmarek, Adamczewski.

ZESTAW PAR 5. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH (16:00):
Zjednoczeni Żarów - Szczyt Boguszów-Gorce Nasz typ: 0:2.
Iskra Jaszkowa Dolna - AKS Strzegom Nasz typ: 2:0.
Czarni Wałbrzych - Victoria Świebodzice Nasz typ: 1:1.
Bielawianka Bielawa - MKS Szczawno Zdrój Nasz typ: 3:1.
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Cukrownik Pszenno Nasz typ: 3:0.
LKS Bystrzyca Górna - Piławianka Piława Górna Nasz typ: 2:2.
Piast Nowa Ruda - Polonia Bystrzyca Kłodzka Nasz typ: 2:2.
Nysa Kłodzka - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 2:1.