Drugie derby powiatu kłodzkiego czekają juniorów starszych Nysy. W niedzielę (15.09.) podopieczni Jacka Piwowara zagrają w Bystrzycy Kłodzkiej, z Polonią. Faworytem wydają się być gospodarze, ale jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami.
Z Polonią, która zdobyła jak na razie sześć punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, odnosząc dwa zwycięstwa u siebie - 4:3 z Bielawianką Bielawa i 4:3 z LKS-em Bystrzyca Górna i ponosząc dwie porażki na wyjeździe- 2:1 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki i 2:0 z Piastem Nowa Ruda, a pojedynek z Czarnymi Wałbrzych został przełożony na środę, 18 września. W dotychczasowych meczach formą strzelecką błysnęli Mateusz Grudzień i Marcin Wojtyła, którzy zdobyli po trzy bramki.
Nysa również lepiej spisuje się na własnym boisku, gdzie dotychczas pewnie pokonała 3:0 LKS Bystrzyca Górna i 3:0 Karolinę Jaworzyna Śląska. Poza tym zremisowała 2:2 z Piastem Nowa Ruda oraz przegrała 0:4 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki oraz 0:2 ze Szczytem Boguszów-Gorce i z dorobkiem siedmiu punktów znajduje się na ósmym miejscu. - Przed nami ciężki mecz, ale postaramy się o korzystny rezultat. Na pewno nie zabraknie walki i zaangażowania. Jak to zawsze bywa w derbach - mówi przed meczem nieobecny ostatnio Marcin Górski.
Tym samym faworytem jest Polonia, która punktuje jak na razie tylko u siebie, więc przemawia za nią atut własnego boiska. Derby to jednak derby i miejmy nadzieję, że juniorzy starsi pokuszą się o zwycięstwo. Trener Jacek Piwowar powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników, a pojedynek z Polonią odbędzie się w niedzielę (15.09.) na boisku w Zabłociu o godz. 13:30. Zbiórka zawodników o godz. 12:00.
ZESTAW PAR 6. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH (13:30):
Szczyt Boguszów-Gorce - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 2:0.
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:1.
Piławianka Piława Górna - Piast Nowa Ruda Nasz typ: 0:1.
Cukrownik Pszenno - LKS Bystrzyca Górna Nasz typ: 2:1.
MKS Szczawno Zdrój - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 2:2.
Victoria Świebodzice - Bielawianka Bielawa Nasz typ: 1:2.
AKS Strzegom - Czarni Wałbrzych Nasz typ: 3:0.
Zjednoczeni Żarów - Iskra Jaszkowa Dolna Nasz typ: 0:3.
№ |
Klub
|
M | W | R | P | BR+ | BR- | Pkt | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 |
![]() |
Orzeł Ząbkowice OJ | 4 | 4 | 0 | 0 | 28 | 3 | 12 |
2 |
![]() |
MKS Nysa Kłodzko OJ | 4 | 4 | 0 | 0 | 14 | 5 | 12 |
3 |
![]() |
Sparta Ziębice OJ | 5 | 3 | 1 | 1 | 16 | 13 | 10 |
4 |
![]() |
Victoria Świebodzice OJ | 4 | 3 | 0 | 1 | 24 | 7 | 9 |
5 |
![]() |
Gwarek Wałbrzych OJ | 5 | 2 | 0 | 3 | 10 | 9 | 6 |
6 |
![]() |
KS Polanica Zdrój TJM | 5 | 2 | 0 | 3 | 8 | 11 | 6 |
7 |
![]() |
Zamek Kamieniec Ząb. OJ | 6 | 2 | 0 | 4 | 9 | 15 | 6 |
8 |
![]() |
Włókniarz Kudowa Zdr. OJ | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 12 | 6 |
9 |
![]() |
LKS Bystrzyca Górna OJ | 5 | 1 | 1 | 3 | 8 | 11 | 4 |
10 |
![]() |
Zjednoczeni Ścinawka Śr. OJ | 5 | 0 | 0 | 5 | 4 | 41 | 0 |
Copyright © by Nysa.Klodzko.pl. Oficjalny serwis MKS Nysa Kłodzko 2003-2017. All rights reserved.
Polityka prywatności.