Facebook

Drugie derby juniorów starszych

Drugie derby powiatu kłodzkiego czekają juniorów starszych Nysy. W niedzielę (15.09.) podopieczni Jacka Piwowara zagrają w Bystrzycy Kłodzkiej, z Polonią. Faworytem wydają się być gospodarze, ale jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami.

Z Polonią, która zdobyła jak na razie sześć punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, odnosząc dwa zwycięstwa u siebie - 4:3 z Bielawianką Bielawa i 4:3 z LKS-em Bystrzyca Górna i ponosząc dwie porażki na wyjeździe- 2:1 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki i 2:0 z Piastem Nowa Ruda, a pojedynek z Czarnymi Wałbrzych został przełożony na środę, 18 września. W dotychczasowych meczach formą strzelecką błysnęli Mateusz Grudzień i Marcin Wojtyła, którzy zdobyli po trzy bramki.

Nysa również lepiej spisuje się na własnym boisku, gdzie dotychczas pewnie pokonała 3:0 LKS Bystrzyca Górna i 3:0 Karolinę Jaworzyna Śląska. Poza tym zremisowała 2:2 z Piastem Nowa Ruda oraz przegrała 0:4 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki oraz 0:2 ze Szczytem Boguszów-Gorce i z dorobkiem siedmiu punktów znajduje się na ósmym miejscu. - Przed nami ciężki mecz, ale postaramy się o korzystny rezultat. Na pewno nie zabraknie walki i zaangażowania. Jak to zawsze bywa w derbach - mówi przed meczem nieobecny ostatnio Marcin Górski.

Tym samym faworytem jest Polonia, która punktuje jak na razie tylko u siebie, więc przemawia za nią atut własnego boiska. Derby to jednak derby i miejmy nadzieję, że juniorzy starsi pokuszą się o zwycięstwo. Trener Jacek Piwowar powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników, a pojedynek z Polonią odbędzie się w niedzielę (15.09.) na boisku w Zabłociu o godz. 13:30. Zbiórka zawodników o godz. 12:00.

ZESTAW PAR 6. KOLEJKI KLASY "O" JUNIORÓW STARSZYCH (13:30):
Szczyt Boguszów-Gorce - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 2:0.
Polonia Bystrzyca Kłodzka - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:1.
Piławianka Piława Górna - Piast Nowa Ruda Nasz typ: 0:1.
Cukrownik Pszenno - LKS Bystrzyca Górna Nasz typ: 2:1.
MKS Szczawno Zdrój - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 2:2.
Victoria Świebodzice - Bielawianka Bielawa Nasz typ: 1:2.
AKS Strzegom - Czarni Wałbrzych Nasz typ: 3:0.
Zjednoczeni Żarów - Iskra Jaszkowa Dolna Nasz typ: 0:3.