Koszykarze poznali rywala w barażach

Zespół Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko wygrał 78:68 w Inowrocławiu z tamtejszą Notecią. Dla podopiecznych Radosława Hyżego teraz najważniejsze mecze tego sezonu – baraże o zachowanie pierwszoligowego poziomu dla Kłodzka. Ich rywalem będzie... Noteć Inowrocław.

Poniżej relacja ze spotkania.

NOTEĆ INOWROŁAW – DORAL NYSA KŁODZKO 68:78 (13:22, 20:9, 23:26, 12:21)
NOTEĆ: Adamczewski 14, Grod 13, Lisewski 13, Maciejewski 10, Szczepanik 9, Bielecki 5, Jaśtak 3, Wierzbicki 1, Sroczyński 0. NYSA: Weiss 17, Bluma 14 (13 zb.), Kliniewski 10, Wojciechowski 10, Kowalski 8, Lipiński 7, Muskała 5, Sanny 5, Kasiński 2, Rogalewski 0.

Na ostatni mecz rundy zasadniczej koszykarze Radosława Hyżego wybrali się do Inowrocławia. Rywalem była tamtejsza Noteć, która mogła być rywalem Nysy w fazie play-out. W sumie przed ostatnią kolejką w grze były cztery ekipy, oprócz wspomnianej drużyny z Inowrocławia, także Znicz Basket Pruszków, SKK Siedlce i Rosa Radom. - Wszystkie zespoły są w naszym zasięgu. Do ostatniej kolejki nie będziemy wiedzieć z kim zagramy, ale drużyny, które są w tej części tabeli, nam leżą – mówił R. Hyży.

Pierwsza kwarta w Inowrocławiu należała do kłodzkiego zespołu, który wygrał ją 22:13. Na początku drugiej ćwiartki doralowców dołożyli cztery punkty i prowadzili w meczu 26:13. Od tego momentu przebudzili się gospodarze, którzy jeszcze przed przerwą odrobili straty z nawiązka. Po 20. minutach Noteć wygrywała 33:31.

Po zmianie stron sygnał do ataku dał Michał Weiss. Dla kapitana gości, który był jednym z ojców tego sukcesu, było to dotychczas najlepszej spotkanie w tym sezonie. Przed ostatnią częścią meczu tym razem prowadzenie, minimalne, bo jednym punktem (57:56), było po stronie gości. Do końca pojedynku lepiej prezentowali się podopieczni Radosława Hyzego, dzięki czemu Nysa wygrała po raz drugi z rzędu na wyjeździe i to w dodatku w hali, w której przyjdzie jej walczyć także w play-outach. Los sprawił, iż to właśnie z Notecią zagramy o utrzymanie.

Baraże będą toczyć się do trzech wygranych. Pierwsza dwa mecze odbędą się 8-9 kwietnia w Inowrocławiu, a następne za dwa tygodnie w Kłodzku (22 kwietnia i w razie konieczności 23 kwietnia). W przypadku remisowego stanu rywalizacji po czterech spotkaniach, piąte decydujące starcie rozegrane zostanie w dniu 26 kwietnia (środa) na parkiecie Noteci.