Utrzymanie na wyciągnięcie ręki!

Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko bardzo blisko utrzymania w I lidze! Drugi mecz w Inowrocławiu także zakończył się wygraną podopiecznych Radosława Hyżego! Tym razem doralowcy zwyciężyli 79:72. W rywalizacji do trzech wygranych Nysa prowadzi 2:0.

Poniżej relacja z meczu.

NOTEĆ INOWROCŁAW – DORAL NYSA KŁODZKO 72:79 (21:17, 17:19, 8:23, 26:20)
Nysa: Bluma 20, Wojciechowski 16, Kowalski 13, Lipiński 11, Sanny 7, Kasiński 6, Leńczuk 4, Weiss 2, Kiniewski 0, Muskała 0.

Wyrównany przebieg miało również drugie spotkanie. Co prawda w 13. minucie udało się Noteci objąć prowadzenie 30:21, ale szybko zostało one zniwelowane. Z kolei pod koniec trzeciej kwarty role się odwróciły. To kłodzczanie mieli 13. punktów przewagi, prowadząc 56:43. Taki zapas punktowy udało się Nysie utrzymać do końca tej ćwiartki, zwyciężając trzecią odsłonę 23:8 (!).

Ostatnie dziesięć minut doralowcy rozpoczynali, prowadząc 59:46. Na pięć minut przed końcową syreną podopieczni Radosława Hyżego wygrywali 68:53, ale gospodarze poderwali się jeszcze do walki i na 2,5 minuty tracili do MKS pięć oczek (65:70). Ostatnie minuty lepiej nerwowo wytrzymali doralowcy i mogli cieszyć się z drugiej wygranej.

Za dwa tygodnie rywalizacja przeniesie się do Kłodzka. Nysa do utrzymania potrzebuje już tylko jedno zwycięstwa.