Zwycięska dogrywka!

Najciekawsze spotkanie tej kolejki rozegrano w Bydgoszczy. To właśnie tam rywalizowali doralowcy. Pojedynek trzymał w napięciu, a zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka. Bohaterem meczu był Tomasz Stępień, a decydujące zwycięskie punkty zdobył Rafał Wojciechowski.

Poniżej relacja z meczu.

ASTORIA BYDGOSZCZ – ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZO 89:90 (22:23, 22:25, 19:12, 15:18, d. 10:11)
Astoria: Aleksandrowicz 16, Szyttenholm 15, Śpica 13, Bierwagen 10, Fatz 10, Barszczyk 7, Frąckiewicz 7, Pochocki 7, Gospodarek 4, Kornijec 0. Nysa: Stępień 37, Sanny 13, Rutkowski 9, Wojciechowski 9, Jodłowski 8, Kulon 7, Malona 4, Kasiński 3, Kliniewski 0, Kowalski 0.

Był to pojedynek pełen zwrotów akcji. Pierwsza połowa pojedynku ze wskazaniem na gości, a konkretnie na Tomasza Stępnia, którego wspomagał Marc-Oscar Sanny. Po 20. minutach gry Nysa miała na swoim 48. zdobytych punktów, jednak Astoria próbowała dotrzymywać kroku kłodzkiej drużynie. Na przerwę przyjezdni zeszli prowadząc 48:44.

Początek trzeciej kwarty należał do MKS, dzięki czemu po 25. minutach gry prowadził on różnicą jedenastu punktów (60:49). W tym momencie do ataku ruszyli koszykarze z Bydgoszczy. Nysa do końca trzeciej kwarty nie zdobyła choćby punkty, w przeciwieństwie do rywali. Astoria ten fragment wygrała 16:0 i prowadziła 63:60.

Emocjonująca była końcówka czwartej kwarty w której nie udało się żadnej z ekip przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw za trzy, a później za dwa oczka trafił Stępień, a w odpowiedzi celną trójkę popisał się Paweł Śpica i na tablicy był wynik 78:78. W ostatnich sekundach szczęścia próbował Wojciechowski, a wśród miejscowych Barszczyk. Obydwa rzuty były niecelne i potrzebna była dogrywka.

W dodatkowym czasie obydwie ekipy szły na wymianę ciosów, a prowadzenie zmieniało się sześciokrotnie. Na 22. sekundy przed końcem dogrywki na prowadzeniu 89:88 byli bydgoszczanie. Ostatnia akcja należała do Nysy. Za dwa punkty nie trafił Stępień, ale piłkę w ataku zebrał Wojciechowski i z bardzo trudnej pozycji trafił lay-up’a, zapewniając cenne zwycięstwo w Bydgoszczy. Drugi świetny mecz z rzędu rozegrał Tomasz Stępień, który tym razem zdobył 37 punktów.

Kolejna seria gier I ligi rozegrana zostanie w środku tygodnia. Doralowcy we własnej hali podejmą Polfarmex Kutno. Na to spotkanie zapraszamy w środę (24.01) o godz. 19.30 do hali KCSIR. Z kolei w nadchodzący weekend czeka MKS pauza.  [fot. astoria.bydgoszcz.pl]