Brązowy awans do I ligi! [foto]

Doświadczenie wzięło górę! Koszykarze Zetkamy Dorala Nysy Kłodzko wygrywają decydujące starcie i z brązowym medalem awansowali do I ligi! [fot. bia24.pl]

Poniżej relacja oraz zdjęcia.

ŻUBRY BIAŁYSTOK – ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO 80:92 (23:20, 14:21, 22:19, 21:32)
Żubry: Misiewicz 19 (2x3), Szczerbatiuk 11, Wielechowski 10 (2x3), Wróblewski 10 (2x3), Warszawski 8 (1x3), Czosnowski 8 (2x3), Zabielski 7, Parszewski 3(1x3), Lewandowski 2, Bombrych 2. Nysa: Kowalski 28 (6x3),  Wojciechowski 21 (1x3) , Bartkowiak 14 (1x3), Weiss 10 (2x3), Kutta 10, Krajniewski 9, Zubik 0, Rogalewski, Mishchenko, Włodarczyk, Szymański.

Po poniedziałkowej wygranej Żubrów w kłodzkiej hali i doprowadzeniu do 1-1 rywalizacji o trzecie miejsce, potrzebny był trzeci decydujący mecz. W tej sytuacji doralowcy ponownie musieli wybrać się do Białegostoku.

Pojedynek był wyrównany, ale tylko do 35. minuty. Pierwszą kwartę wygrali gospodarze (23;20), jednak druga ćwiartka należała do zespołu Jerzego Chudeusza i dzięki temu to kłodzczanie zeszli na przerwę, prowadząc 41:37. Po trzydziestu minutach rywalizacji nadal żaden zespół nie był bliżej zwycięstwa. Jednym oczkiem (60:59) wygrywała Nysa.

Jeszcze w 35. minucie było 62:62, a ostatni decydujący fragment meczu należał do Nysy. Nie przeszkodziło w tym nawet zejście za piąty faul Jarosława Bartkowiaka. Po chwili doralowcy odskoczyli miejscowym na dziesięć punktów (76:66), m.in. dzięki dobrej grze Rafała Wojciechowskiego.

Po chwili i ten gracz podzielił los Bartkowiaka i usiadł na ławkę za popełnienie pięciu fauli do Bartkowiaka. W tym momencie ciężar gry wziął na swoje barki inny doświadczony gracz. Marcin Kowalski ani razu nie pomylił się z linii rzutów wolnych, notując w całym meczu 28 punktów (w tym sześciokrotnie za trzy oczka) i prowadząc w końcówce zespół do zwycięstwa.

– Dziękuję za zaufanie kolegom, że do mnie podawali w tych decydujących momentach, a ja po prostu trafiałem. Wydaje mi się, że jesteśmy drużyną bardziej doświadczoną i to było decydujące w tej rywalizacji – cieszył się po meczu M. Kowalski.

Tym samym koszykarze z Kłodzka dołączyli do zespołów Politechniki Gdańskiej oraz Politechniki Opolskiej, które już wcześniej zapewniły sobie awans do I ligi.