Wygrana koszykarzy w Wałbrzychu

Podczas trwającego weekendu koszykarze Nysy Kłodzko biorą udział w wałbrzyskim Turnieju o Puchar Dolnego Śląska. Do rywalizacji stanęli juniorzy i seniorzy. Od zwycięstwa zmagania rozpoczęli doralowcy. Z kolei gorycz porażki musieli przełknąć młodsi zawodnicy z Kłodzka.

W pierwszym spotkaniu zespół Marcina Radomskiego wygrał 67:63 z Górnikiem Wałbrzych. Nysa w trzeciej kwarcie zanotowała serię 12:4, wygrywając całą kwartę 24:8. Na 15 sekund przed końcem kłodzczanie prowadzili 62:58 i za trzy rzucał Józefowicz, ale piłka wykręciła się z obręczy.

W zespole z Kłodzka zadebiutowali dwaj pozyskani gracze, Michał Płatek i Szymon Kucia. Z kolei juniorzy Nysy Kłodzko ulegli wysoko Śląskowi Wrocław, przegrywając 45:85. W niedzielę kolejne spotkania z udziałem kłodzkich drużyn. Seniorzy zmierza się z Sudetami Jelenia Góra (19:00), a juniorzy z Turowem Zgorzelec (17:00).

DORAL NYSA KŁODZKO – GÓRNIK WAŁBRZYCH 67:63 (18:16, 18:7, 8:24, 19:20)
Nysa: Kowalski 19, Lepczyński 16, Bartkowiak 11, Kucia 7, Wojciechowski 5, Lipiński 3, Radwański 3, Płatek 2, Weiss 1. Górnik: Niedźwiedzki 21, Niesobski 15, Myślak 6, Suchodolski 5, Józefowicz 4, Stochmiałek 4, Glapiński 4,  Borzemski 2, Iwański 2, Ratajczak 0, Kiełbik 0.